Az épületet öt éve 3,6 milliárd forintból újítottak fel.
A Városliget Zrt. szerint folyamatos a karbantartás, de a tények nem ezt mutatják. A cég szerint az épület folyamatos karbantartása kiemelt fontosságú, ennek érdekében pedig rendszeres ellenőrzéseket végeznek. De a fotókon jól látszik az épületkerámiákat, illetve a téglákat is romboló víz hatása – írta a 24.hu.
Fontos tudni, hogy az épületet öt évvel ezelőtt,
mintegy 3,6 milliárd forintból újították fel.
Az egykori Olof Palme-ház, most Millennium Ház – Máthé Zoltán/ MTI A felső képen a felújítás előtti 2017-es állapot, az alsó képen a 2020-as, felújítást követő állapot látható
Leamortizálódtak az épületek, pedig több mint 3 milliárdot költöttek a „felújítás”-ra
A Liget-projektet az elmúlt években sok kritika érte, és számos tiltakozás indult a világ egyik legidősebb közparkjának beépítése ellen. A zöldterületeken ugyanis több nagy épületet emeltek, így a Néprajzi Múzeumot és a Magyar Zene Házát is.
Bár a projektnek voltak elsőre hasznosnak tűnő elemei is, például a Széchenyi fürdő melletti területen álló bódéváros felszámolása, a helyükön felépült három pavilon sorsa azonban a 2017-es megnyitás óta mégsem alakult jól. Feszl Frigyes 1860-ban épült és a projekt során felújított építményét bár az állami cég az elmúlt nyolc évben bérbe tudta adni állapota március elejére jócskán leromlott.
Az Olof Palme-házként ismert egykori Műcsarnok felújítása is sok kívánnivalót hagy maga után.
A felújítás két éven át tartott, és
a tervezett 3 helyett 3,6 milliárdból valósult meg.
Ennek során lényegében csak a homlokzatot tartották meg, minden mást átépítettek.
Az épületek folyamatosan romló állapotára az egyik ligetvédő, Boldizsár Ágnes a közösségi oldalon megosztott fotósorozatán is jól látszik:
(Fotók: Ligetvédők csoport – Boldizsár Ágnes/ Facebook)
Kapcsolódó:
Vidékről indult petíció szólítja fel a kormányt, hogy akkor is építsék be betonnal a Városligetet