Szájer József a Fidesz egyik ideológusával együtt lesz „újságíró”.
Új elemző rovatot indít a Magyar Nemzet Ahol a labda lesz címmel, amelynek két szerzője Szájer József fideszes politikus és G. Fodor Gábor politológus lesz – írta a magyarnemzet.hu.
Megírtuk, hogy Szájer József valóban „visszatért”. Mindezt ő maga erősítette meg a Szabad Európa Intézet igazgatójaként a könyvének bemutatóján még 2024 novemberében Budapesten.
Botránya után hosszú kihagyás után tért vissza
Itt érdemes felidézni, hogy Szájer József cirka 4 évnyi kényszerű szünetet követően tért vissza a pezsgő hazai közéletbe. Mindez azok után történt, hogy a koronavírus-járvány idején, 2020 novemberében Brüsszelben lekapcsolták a belga hatóságok, miután egy melegorgiáról próbált meg elmenekülni az ereszcsatornán keresztül. Említésre méltó körülmény lehet az is, hogy a „konzervatív” politikus táskájában jelentős mennyiségű kábítószert is talált a belga rendőrség.
„A nemzeti önrendelkezésért és a szabadságért kell és érdemes küzdeni”
– hangoztatta több ízben is kiemelve a kiadvány legfőbb gondolatát Szájer József a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítvány (KKETTKA) gondozásában megjelent interjúkötet bemutatóján, amelyet a Terror Háza Múzeumban tartottak.
A „játékosok”
A két szerzőt a Magyar Nemzet úgy mutatta be, hogy „mindketten észjátékosok” és „ismerik a játék csínját-bínját„.
Szájerről azt írták:
„a nemzeti oldal esze,
igazi totális játékos, aki bejátssza az egész pályát, és mély elemzéseivel gondolkodtat el mindannyiunkat az ország előtt álló kihívásokról, az Európát érintő sorskérdésekről, az önrendelkezés fontosságáról, a szabadság értelméről”.
G. Fodor Gáborról pedig úgy fogalmaztak:
„a jobboldal szellemi hátországának fontos alakja,
az Orbán-csapat tagja”.
Szerintük Szájerhez hasonlóan „észjátékos”. G. Fodor egyben a XXI. Század Intézet stratégiai igazgatója is.
A szerzők cikkei szombatonként jelennek majd meg.