Új tendert írt ki az Integritás Hatóság Polt Péter ügyészségének hadjárata után.
Már nem akar luxusterepjárót bérelni az Integritás Hatóság (IH), beérik szerényebb járművekkel egy új közbeszerzési tenderen – írta meg az atlatszo.hu.
Hirtelen változott a pályázati kiírás
A korábbi eljárás eredménytelen volt.
Az új kiírásban pedig az oknyomozó portál cikke szerint valószínűleg azért engedtek az igényekből, mert nyomozás indult a hatóság elnöke ellen.
Biró Ferencet jelentős értékre elkövetett hűtlen kezeléssel és hivatali visszaéléssel
gyanúsítják. A vele szemben felmerült egyik gyanú, hogy a szolgálati Mercedesét a felesége (IS) használta.
A Škoda gépjárműveket akarta lecserélni az Integritás Hatóság, Polt azonban rájuk szállt
Eredetileg azért volt szükség közbeszerzési eljárásra, mert a hatóság által használt eddigi Škodák biztosítására vonatkozó szerződés lejár.
Az oknyomozó portál írta meg, hogy emellett
további autókat is béreltek a Mercarius Flottakezelő Kft.-től tavaly év végéig,
méghozzá egy Mercedes terepjárót és egy Škoda Superb-t. Információik szerint ezeket Biró Ferenc, az IH elnöke és a felesége használta, ezt a hatóság nem cáfolta.
16 új autóra volt szükségük
A decemberben kiírt közbeszerzési eljárásban 16 új autót béreltek volna 48 hónapra,
ezek egyike egy ugyanez a felső kategóriás gépjármű volt. Azonban a napokban közzétett eredményhirdetés szerint senki nem tett ajánlatot, így a tender eredménytelen lett.
A portál szerint ez meglepő, mert lett volna elég idő jelentkezni, ráadásul előzetes piaci konzultációt is tartottak két céggel. A határidőn belül ugyanis két cég érdeklődött a beszerzés iránt: a Mercarius Flottakezelő Kft. és a Schiller Flotta Autópark Kezelő Kft.
Javaslatokat is tettek a kiírás módosítására, amit a hatóság szinte kivétel nélkül elfogadott. A tenderen mégsem indult el egyikük sem. A portál szerint
valószínűleg az Integritás Hatóságot érintő eljárás miatt.
Kapcsolódó:
Döntöttek Polték: Gyanúsított marad a Rogán gyanús ügyeit vizsgáló hatóság elnöke