Döntöttek Polték: Gyanúsított marad a Rogán gyanús ügyeit vizsgáló hatóság elnöke

Az ügyészség elutasította Biró Ferenc panaszát, amelyet a gyanúsítása ellen nyújtott be.

Elutasította Biró Ferenc panaszát a Legfőbb Ügyészség illetékes főosztálya, mert szerintük az alaptalan volt. Így az Integritás Hatóság (IH) elnöke továbbra is gyanúsított marad. Mindez a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivőjének válaszából derült ki, amelyet a hatóság a 444.hu kérdéseire küldött.

Orbán ÁVH-ja olyan méhkasba nyúlt, amire senki nem számított

Csütörtökön megírtuk, hogy bejelentés alapján folyamatban lévő nyomozásban jelentős értékre elkövetett hűtlen kezelés és hivatali visszaélés miatt

gyanúsítottként hallgatták ki az IH elnökét.

Még aznap házkutatást is tartottak, többek között az Integritás Hatóság épületében is. Azóta az elnök felesége is gyanúsított lett. Mindkettőjüket kihallgatták, nem tettek vallomást.

A nyomozás során több ügy vizsgálati anyagát is elvitték

Biró Ferenc elnök elmondta, hogy a nyomozó ügyészség vizsgálata során több ezer oldalnyi iratot vittek el, köztük

folyamatban lévő ügyek vizsgálati anyagait.

A házkutatás az otthonát is érintette, szerinte teljesen feleslegesen. A nyomozók ugyanis nem vittek el semmit, sőt nem is tudták megmondani, hogy mit keresnek.

„Véleményem szerint valójában nem azért jöttek, amiért mondták, hogy jöttek, sokkal inkább a folyamatban lévő vizsgálatok megismerése lehetett a cél”

– fogalmazott az elnök. Úgy értékelt: a vizsgálat érdemi oka nem társadalmi érdeket szolgál.

Biró szerint a „független szakmaiság” sokaknak nem tetszik

Az elnök azután állt ki a nyilvánosság elé, hogy a főügyészség korábban gyanúsítottként hallgatta ki őt jelentős értékre elkövetett hűtlen kezelés és hivatali visszaélés miatt.

Biró úgy fogalmazott, hogy az Integritás Hatóság működése mindig átlátható volt, a legszigorúbb jogi és etikai normák szerint jártak el. Hozzátette: büszke arra, hogy az ország javát szolgálják, független, kizárólag szakmai alapon.

Elmondta, hogy a hatóság nyitott az ügyészséggel való együttműködésre. Ám indokolatlannak tartja az eljárás volumenét és elhúzódó időtartamát. Azt mondta: érdekes az időzítés is, ugyanis a hatóság

nemrég indított vizsgálatot

a Nemzeti Kommunikációs Hivatal tevékenységével kapcsolatban.

Rogánnak nem tetszett a vizsgálat?

Beszámoltunk arról, hogy

az Integritás Hatóság vizsgálatot indított Rogán Antalék ellen.

Biró Ferenc a gyanúsítással kapcsolatban fontosnak tartotta kiemelni, hogy ez az első olyan eset, amikor őt bűncselekménnyel vádolták meg.

Mint mondta, egy folyamatban lévő büntetőügyet ő sem szívesen kommentálna, azonban az elmúlt napokban rengeteg téves állítás jelent meg a hazai sajtóban az üggyel kapcsolatban.

Rogán embere érdekelt az „állami kommunikációban”

Megírtuk, hogy nettó 24 milliárd forintot osztottak ki Rogán Antalék az állami kommunikációra 2024 utolsó három hónapjában

– hogy, hogy nem ismét Balásy Gyula cégei taroltak.

A Rogán vezette Miniszterelnöki Kabinetiroda alá tartozó hivatal összesen bruttó 30,6, nettó 24,1 milliárd forint értékben adott megbízásokat,

kivétel nélkül mindet Balásy Gyula cégeinek.

Ez utóbbi tény azért nem meglepetés, mert a keretszerződésekkel már jóval korábban biztosították, hogy ezek a cégek végezzék a munkát.

Tehát nem külön-külön ír ki pályázatot és szerződik minden egyes állami cég a reklámozásra és a kommunikációs feladatok elvégzésére, hanem egy csomagban tartalmazza az összes elemet.

Kapcsolódó:

Súlyos üzenetet küldött az Orbán-kormánynak az Integritás Hatóság elnöke: Nyomozás indult Rogán Antalék ellen

Elindult a leszámolás: Alig két éve nevezték ki, máris megvan, hogyan iktathatják ki az Integritás Hatóság elnökét

Elindult a belső leszámolás? Bűnügyi akció volt az egyik legfontosabb magyar hatóságnál

Valódi Hírek