Friss fotó érkezett Orbánról: Így üzletel a miniszterelnök az arabokkal a Rákosrendező-botrány közepén

Orbán Viktor az Egyesült Arab Emírségek vezetőivel tárgyalt, de vajon miért?

Éppen a legfurcsább időpontban tűnt fel az Egyesült Arab Emírségek fővárosában Orbán Viktor

Orbán Viktor szerdán az Egyesült Arab Emírségekkel vezetőivel tárgyalt annak fővárosában, Abu-Dhabiban. A miniszterelnök hivatalosan a kétoldalú kapcsolatok gondozása érdekében volt jelen az országban. Valójában nem kell összeesküvés-elméleteket gyártanunk ahhoz, hogy azt gondoljuk,

elsősorban a mini-Dubaj-beruházás került szóba a tárgyaláson.

A két kormányzat valószínűleg a vészforgatókönyvről tárgyalhat. Ennek oka, hogy a Karácsony Gergely vezette Fővárosi Önkormányzat a Fideszen kívüli összes budapesti, képviselettel rendelkező párt és mozgalom támogatja az elővásárlási jog igénybevételét.

Mit csinál Orbán Abu-Dhabiban Szalay-Bobrovniczky Kristóf társaságában?

A szerdai találkozón jelen volt Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter, Szentkirályi Alexandra férje is. Mint kedden kiderült, a tárcavezető személyesen érdekelt a mini-Dubaj-projekt lebonyolításában.

Szerdán sokatmondó csoportos fotó is készült a felek közt tárgyalásról. Íme:

(Karácsony Gergely/Facebook)

Mi történt mostanáig Rákosrendező ügyében?

Folyamatosan beszámolunk Rákosrendező területén a kormány hathatós közreműködésével megvalósítandó mini-Dubaj-projektről. Mint ismert, a terület a MÁV, és így a magyar állam tulajdona, ám azt át kívánják adni az Egyesült Arab Emírségek beruházójának.

Budapest vezetése elővásárlási joggal rendelkezik, amelyet a Fővárosi Önkormányzat igénybe venne. A tranzakciót a közgyűlés összes ereje támogatja – kivéve a Fidesz.

Lázár János minden erejével igyekszik meglékelni a tranzakciót. Budapest vezetésétől – a beruházó által fizetendő 50 milliárd helyett – 5000 milliárdot követelnek a vásárláshoz. A főváros vezetői szerint azonban szerződés szerint 50 milliárdot kell csak fizetniük a tranzakció során, és mindenképpen élni fognak vele.

Az építési és közlekedési miniszter mindezen előzményeket követően szerdán bejelentést tett az oldalán. Öt pontot fogalmazott meg, amelyhez a Rákosrendező területén megvalósulandó beruházás során ígér a kormányzat.

Valódi Hírek