Meglepő bejelentést tett Putyinék pusztító fegyvereiről az Egyesült Államok

Inkább szabotázsakciókra számítanak.

Az Egyesült Államok reagált Oroszország nukleáris fenyegetéseire

Nem növelte a nukleáris támadás esélyét az Egyesült Államok engedélye arra, hogy Ukrajna nagyobb hatótávolságú fegyvereket használhasson Oroszországban.

Mint ismert, az Egyesült Államok engedélyezte, hogy amerikai gyártmányú közepes hatótávolságú rakétákat használjon az ukrán hadsereg, amelyekkel több száz kilométerre is behatolhatnak Oroszország területére. Az erről szóló döntés az Egyesült Államokban azt követően született meg, hogy észak-koreai katonák jelentek meg az oroszországi Kurszk régióban.

Vlagyimir Putyin akkor meglehetősen élesen reagált a támadásra és azt mondta, hogy

„tükrözni” fogják azt az orosz hadsereggel; emellett a nukleáris fegyverek bevetését sem zárta ki explicit módon.

Ennek ellenére a Reutersnek nyilatkozó anonimitást kérő amerikai titkosszolgálati dolgozók azt mondták a hírügynökségnek, hogy

„nem növekedett a nukleáris támadás esélye”.

Arra számítanak, hogy Oroszország kiterjeszti a szabotázsakciókból álló kampányát és ezzel fokozza a nyugatra helyezkedő nyomást, abban reménykedve, hogy így kevésbé fogják támogatni Ukrajnát.

„A helyzetértékelések konzisztensek: az ATACM rakéták nem változtatták meg Oroszország nukleáris terveit”

– mondta a Reutersnek egy, a hírszerzés információihoz hozzáféréssel rendelkező parlamenti dolgozó. Ezen a következtetésen nem változtatott az sem, hogy Oroszország a múlt héten új ballisztikus rakétát lőtt ki, amely az elemzők szerint „figyelmeztetésül szolgált” Washingtonnak és európai szövetségeseinek.

Az öt megkérdezett amerikai tisztviselő egyike azt mondta, bár Washington úgy értékelte, hogy Oroszország nem törekszik nukleáris erőivel az eszkalációra, megpróbál arányosan válaszolni arra, amit az Egyesült Államok által eszközölt eszkalációjának tekint. A tisztviselő szerint az új rakéta használata ennek az válasznak a része.

Valódi Hírek