Kínai átrakodóközpont lehet a cívisváros.
Megérkezett az első menetrend szerint üzemelő Cargo-járat a Debrecen Nemzetközi Repülőtérre – számolt be a repülőteret üzemeltető Debrecen International Airport Kft. (DIA Kft.). A Boeing 757-es típusú légijárművel közel
30 tonna e-kereskedelmi áru érkezett Kínából, Grúzián keresztül Magyarországra.
Orbánék is támogatják a kínai terjeszkedést
A járat a tervek szerint jövő héttől menetrend szerint hetente 4 alkalommal közlekedik majd a két célállomás között – közölték. A Nemzetgazdasági Minisztérium, valamint a szeptemberben kinevezett új ügyvezető, Györke Ernő vezetésével az állam által felügyelt „fejlesztés” annak érdekében kezdődött el, hogy
a repülőtér minél előbb a kínai áruk fontos átrakodóközpontjává válhasson.
A terv két fontos pillérre épül: ezek közül az egyik a teherszállítás erősítése, ami egybevág azzal, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren is komoly kínai áruforgalom zajlik. A másik pedig a korábban már sikeresen működő járatok üzemeltetése, illetve új légitársaságokkal való együttműködések révén új járatok indítása.
A repülőtér vezetése rengeteg erőforrást szán arra, hogy minél több légitársasággal és áruszállítási partnerrel kezdeményezzen tárgyalásokat, és a már folyamatban lévő egyeztetések sikeresen záruljanak annak.
Ezzel az a céljuk, hogy egyrészt Debrecenből minél több célállomásra el lehessen jutni, valamint, hogy a repülőtér minél szélesebb körben fogadhasson teherszállító repülőgépeket.
Ellentmondásos a kínai befolyás növekedésének fogadtatása
A repülőtér üzemeltetése örömhírként kezeli, hogy a Kínából érkező géppel Debrecen felkerült a nemzetközi légi teherszállítás térképére, bekapcsolódva ezzel a globális kereskedelmi hálózatba. Más kérdés, hogy mennyire örömhír ez a debrecenieknek, akiknek már így is elege van a kínaiakból. Pontosabban Orbán Viktorék kínai gyáraiból.
(Debrecen International Airport/Facebook)
Kapcsolódó:
Kitört a káosz a Liszt Ferenc repülőtéren: Már a spájzban vannak a kínaiak?
Sikítani fognak a debreceniek: Valamire készül a gigantikus kínai akkumulátorgyártó