Rákapcsolt az állampárt: Súlyos bejelentést tett a Honvédelmi Minisztérium és Vidnyánszky Attila

Erről kötöttek megállapodást.

A Honvédelmi Minisztérium (HM) és a Nemzeti Színház közösen kívánja erősíteni a „hazaszeretetet” és a „nemzeti identitást” a fiatalok körében. Az erről szóló együttműködési megállapodást Czermann János helyettes államtitkár és Vidnyánszky Attila, a színház igazgatója írta alá a Stefánia Palotában kedden.

A partnerség célja, hogy a honvédelmi nevelés és a színházművészet összekapcsolásával hatékonyabb programokat kínáljanak a következő generációknak – állították.

A Honvédelmi Minisztérium és a Nemzeti Színház együtt akarják hazaszeretetre nevelni a gyerekeket

Czermann János az aláírás után kiemelte, hogy

a „katonakultúra” nem csak a történelmi emlék (?).

Azt mondta, a „modern nemzetépítésben” is kulcsszerepet játszik szerinte. Hozzátette, „a bajtársiasság, a felelősségvállalás és a hazaszeretet értékei a fiatalok számára példát mutatnak”. A katonakultúra és a katonák által képviselt művészeti tevékenységek – köztük a katonazene, a katonadalok és a históriás énekek – a magyar közművelődés fontos részei – vélték.

A honvédelmi tárca a kulturális területeken idén indította el a hangszerbeszerzési programot, a könyvtárreformot, és a katonai csapatmúzeumok modernizálását.

Úgy tartják, a Honvéd Kadét Program és a honvédelem tantárgy oktatása révén mára több mint 26 ezer diákban tudatosult a honvédelem fontossága. Ez több mint háromszoros növekedést jelentett az elmúlt két évben.

„Célunk és feladatunk az olyan alapvető értékek bemutatása és átadása a fiataloknak, mint a hazafiasság vagy a bajtársiasság, amelyek hozzájárulnak az egyén nemzeti identitástudatának és kötődésének elmélyítéséhez, a haza és a honvédelem iránti elköteleződés kialakításához”

– fogalmazott a helyettes államtitkár.

A színház szerepe a hazafias nevelésben

Vidnyánszky Attila is hangoztatta, hogy a Nemzeti Színház elkötelezett a nemzeti értékek ápolása mellett. Az olyan előadások, mint az Egri csillagok vagy a János vitéz, nemcsak szórakoztatnak, hanem a hazaszeretet fontosságára is emlékeztetnek szerinte.

A Nemzeti Színházat és a Honvédelmi Minisztériumot az kapcsolta össze, hogy felismerték:

„mindketten ugyanazt a célt szolgálják” (?).

Elárulta, a felnövekvő generációkat szeretnék hazaszeretetre, a haza szolgálatára nevelni. Vidnyánszky szerint a színház olyan darabok bemutatására törekszik, amelyekben azonosulni lehet a főszereplővel, és amelyekkel olyan értékeket tudnak közvetíteni, amik a hazát is építik.

Korábban megírtuk, hogy Bayer Zsolt kemény hangvételű cikkében támadta be Vidnyánszkyt, amiért a Nemzeti Színház a jövő évadban színpadra viszi Karl Marx A tőke című művét.

(MTI nyomán)

Valódi Hírek