Mi a fenét csinál az amerikai elnök? Nagyon durván bekavart ezzel

Nem könnyíti meg a békét igérő Trump dolgát.

Joe Biden az Egyesült Államok elnöke engedélyezte Ukrajnának, hogy nagy hatótávolságú amerikai fegyverekkel támadja Oroszországot, mivel az észak-koreai katonákat vet be a fronton.

Ez nemcsak Vlagyimir Putyinnak okoz fejtörést – aki maga még nem reagált hivatalosan, mindazonáltal szóvivője Dimitri Peszkov a „helyzet eszkalációjáról” beszélt – hanem Donald Trump leendő amerikai elnöknek is.

Putyin már korábban is utalt arra, hogy Oroszországnak nem fog gondot okozni „tükrözni” az Egyesült Államok és Ukrajna együttműködését. Moszkva például már katonai szerződést is kötött Phenjannal és nem elképzelhetetlen, hogy majd Észak-Korea is megtámadja Ukrajnát.

Azonban az a furcsa helyzet, hogy Biden csupán néhány héttel mandátuma lejárása előtt ilyen horderejű döntést hozzon, nem csak az oroszokat, de a leendő amerikai kormány köreit is meghökkentette.

Biden miatt kitörhet a harmadik világháború

Trump ugyan még nem reagált, de mivel a választási kampánya során azt ígérte, hogy „egy napon belül véget vet az orosz-ukrán háborúnak”, nem valószínű, hogy üdvözölné a háború ilyen módon való eszkalálását.

Trump fia, Donald Trump Jr. azt írta az X-en, hogy Biden „még elindítaná a harmadik világháborút” mielőtt apját beiktatják.

Erről beszélt kedden Szijjórtó Péter is, aki szerint az amerikai elnök olyan döntéseket hoz, ami világméretű katasztrófához vezethet. A külügyminiszter szerint Biden miatt eszkalálódhat az orosz–ukrán háború, miatta törhet ki a harmadik világháború.

„Mindent elveszítünk”: Szijjártó megnevezte, ki miatt törhet ki a harmadik világháború

A kormány tagjai azonban úgy látják, hogy Biden mandátuma nem három évre és nyolc hónapra szól, hanem négy évre.

„Munkaidőnk minden napját arra fogjuk használni, hogy olyan politikai érdekeket kövessünk, amelyekről úgy gondoljuk, hogy megegyeznek az amerikai népével. Ha a hivatalba lépő kormány más álláspontot szeretne képviselni, ahhoz természetesen joga van”

– mondta Matthew Miller kormányszóvivő.

A leendő kormány tagjai úgy vélik, hogy Ukrajna európai szövetségeseinek nagyobb részt kell kivenniük az ország védelme finanszírozásából, mert az Egyesült Államok adófizetői, valamint azáltal a kormány elutasítja ezt.

Franciaország és az Egyesült Királyság várhatóan hasonló módon fog eljárni, mint az amerikaiak és engedélyezni fogja az általuk szállított fegyverek szélesebb körű használatát.

Kapcsolódó cikkünk:

Putyinék berágtak Bidenre: Az amerikai elnök lépése súlyos következményekkel járhat

Valódi Hírek