Rettegnek a zavargásoktól: Bedeszkázzák az üzleteket Washingtonban a választás előtt

Nem akarják, hogy megismétlődjön, ami 2021-ben volt.

Nem kizárt, hogy komoly zavargások várhatóak Washingtonban a választás után

A washingtoni vállalkozások sorra deszkázzák be az üzleteik utcafrontját. Az Amerikai Egyesült Államok készül a keddi választásokra, a kereskedők pedig az azt követő zavargásokra. Sokan tartanak az előző szavazást követően kirobbant sokkoló erőszak esetleges megismétlődésétől.

A washingtoni hatóságok „kiszámíthatatlan biztonsági környezetre” számítanak a következő napokban, illetve hetekben. Ennek oka részben az, hogy nem számítanak rá, hogy már a választások napján kihirdetik a győztest. Emellett az is gond lehet, hogy mint legutóbb, Donald Trump republikánus jelölt újra nem ismeri el a vereségét, és uszításba kezd.

A 2021. január 6-án Donald Trump hívei ugyanis megrohamozták az Egyesült Államok Capitoliumát, azt gondolván, hogy ezzel esetlegesen elűzik az éppen hatalomra jutó Joe Bident.

Az Egyesült Államok ezért az idei választások előtt fokozott biztonsági intézkedéseket hoz a választási infrastruktúra és a választások biztonságának megőrzésére. Pénteken a Fehér Ház sarkán a munkások rétegelt lemezeket rögzítettek a Pennsylvania Avenue több üzletének kirakatára, de a boltosok önnálló biztonsági intézkedéseket is hoznak.

Megerősítették a védelmet a szövetségi fővárosban

Emellett az FBI és a Belbiztonsági Minisztérium több lépést is tett a fenyegetések elhárítása érdekében. Minden FBI-kirendeltségen úgynevezett „választási bűnözési koordinátorokat” jelöltek ki. Ők országszerte együttműködnek a helyi hatóságokkal, és elvileg azonnnal tudnak reagálni az esetleges zavargásokra, illetve az egyéb biztonsági kockázatokra.

A választási központok védelmét is megerősítették, egyes helyszíneken pánikgombokat telepítettek és lövedékálló üvegeket építettek. A Los Angeles megyei választási hivatalban még egy levélmérgezés elleni biztonsági rendszert is bevezettek. Ott attól tartanak, hogy veszélyes anyagokkal is megpróbálhatják szabotálni a választásokat.

A minisztérium biztonsági fenyegetésként azonosított külföldi befolyásolási kísérleteket is, különösen Kína, Oroszország és Irán részéről. Ezek az országok dezinformációval és más taktikai eszközökkel próbálják befolyásolni az amerikai választókat, bár ez elvileg nem titok. Az Egyesült Államok Kibervédelmi és Infrastruktúra Biztonsági Ügynöksége (CISA) több mint ezer fizikai biztonsági felmérést is végzett, hogy segítse a választási hivatalokat a fenyegetések minimalizálásában.

Trump zavargások szítására készül Washingtonban a veresége esetén?

Trump és Kamala Harris is megszólalt a helyzet kapcsán. Az exelnök az elmúlt időszakban többször is kijelentette, hogy az ellene felhozott támadások és azok a vádak, amelyek szerint vereség esetén zavargásra uszítana, politikai támadások részei, amelyek célja a választások befolyásolása. Ez azonban a közel négy évvel ezelőtti fejlemények ismeretében korántsem elhamarkodott kijelentés.

Kamala Harris azonban arra hívta fel a figyelmet, hogy a demokratikus intézmények védelme és a választási integritás fenntartása minden politikai párt felelőssége. Kiemelte: minden politikai szereplőnek el kell köteleződnie a békés és biztonságos választások mellett. Ez – az egyébként semmitmondó kijelentés – nyilvánvalóan Trump irányába intézett figyelmeztetésként is elkönyvelhető.

(yahoo.com/Nyugati Fény)

Valódi Hírek