Tovább gyarapodnak az Orbán család bányái.
Az Orbán család újabb bányával gyarapodott, ezúttal Dávid részéről
Bár a bérből, fizetésből élő magyar emberek megérzik, Orbán Viktor családját nem hatja meg a magyar gazdaság hanyatlása. Orbán Dávid, a miniszterelnök unokaöccse épp saját bányacéget rakott össze magának.
A forint leértékelődött, a GDP visszaesett, az egészségügy, oktatás, de már a MÁV is romokban. Mindebből azonban Orbán Viktor és családja semmit sem érez meg. Sőt, még nagyobb vagyonokra tesznek szert.
A miniszterelnök családja egyre aktívabban jelenik meg a bányászati iparban. Már a család harmadik generációja is aktív az ágazatban. Orbán Dávid, a miniszterelnök unokaöccse új bányászati vállalkozást alapított. A cégadatbázisból kiderül az is, hogy a tulajdonosa és ügyvezetője is ő az új, kő- és ásványbányászattal foglalkozó cégnek.
Bányából sosem elég?
A cég 2024 októberében alakult, és a tevékenysége a kőfejtésre, valamint a gipsz- és krétabányászatra terjed ki. Az új üzlet neve Timolod Kft., és bár egyelőre nem tudni, pontosan hol és milyen projekteken fog dolgozni, nem lenne meglepő, ha a közeljövőben közpénzmilliárdos jelennének meg a cég körül.
Ez az első olyan cég, amelyben Orbán Dávid egyedül van jelen, hiszen korábban a családi vállalkozásokban, illetve azok leánycégeiben tevékenykedett.
Orbán Dávid nem új a bányászati világban. 2022-ben lett ügyvezetője a család legnagyobb bányászati vállalatának, a Dolomit Kőbányászati Kft.-nek. De korábban is megfordult bányászati cégek körül. Már 2017 és 2020 között is a győri Vörös Kavics Bányászati Kft.-ben volt az egyik tulajdonos.
A bányacégek és az Orbán család
A bányászati üzletág nem újdonság az Orbán család számára. Sőt, az egyik legfontosabb üzletáguk, hiszen milliárdokat hoznak az Orbán család bányái. A Dolomit Kőbányászati Kft. 2022-2023-ban több mint
200 ezer tonna
vasúti követ szállított a Budapest–Belgrád vasútvonal építéséhez, amely Magyarország történetének egyik legnagyobb vasútfejlesztési projektje. A kövek egy részét az építkezés fővállalkozója, a Mészáros Lőrinc tulajdonában álló V-Híd Zrt. rendelte meg.
(mfor.hu nyomán)