Mindig is tudtuk, hogy Tiborcz István „becsületes”: itt a magyarázkodás az adókötelezettsége kapcsán.
Egy kisebb fáziskéséssel, de megérkezett Tiborcz István reakciója arra vonatkozóan, hogy a miniszterelnök veje egy, a sajtóban megjelent cikk szerint 30 milliárd forintnyi adót lopott (?) el a magyar emberektől.
A kormány nyolc évvel ezelőtt fogadott el egy tövénymódosítást, amely lehetővé teszi, hogy a vállalkozások a műemlék épületek és a helyi védelem alatt álló ingatlanok felújításánál a beruházási érték kétszeresével csökkenthessék az adóalapjukat.
A miniszterelnök leleményes veje tehát így tudott gyakorlatilag a magyar emberektől 30 milliárd forint adót ellopni. Tiborcz kihasználta a törvény kiskapuit, és 30 milliárdot zsebre rakott.
A tehetséges vállalkozó cége, a BDPST Ingatlanforgalmazó és Beruházó Zrt. négy évben 48,4 milliárd forint nyereséget termelt 2019 és 2023 között.
Tiborcz István reagált az őt ért leleplező cikkre az adóügyben
Meglepő helyen, a LinkedIn profilján magyarázta meg: ő aztán befizette (!) az adót, csak nem úgy, máshogy.
A hiteles tájékoztatásnak lapunk eleget téve, a miniszterelnök vejének posztját egész egyszerűen változtatás nélkül közöljük.
Íme Tiborcz magyarázata:
„Büszke vagyok arra, hogy a BDPST Group az elmúlt években több mint 90 milliárd forintot költött olyan műemléki épületek felújítására és megmentésére, mint a turai kastély, a Dorothea Hotel épületegyüttese vagy az Adria-palota, visszaállítva eredeti szépségüket és megőrizve azokat a következő generációknak.
A hatályos adózási törvények adta lehetőséggel élve az elmúlt hét év során összesen ennek az összegnek a töredékét, 2,8 milliárd forintot érvényesített a cég társasági adókedvezményként ezek után a rendkívül komplex és komplikált beruházások után,
miközben a BDPST csoport és vállalatai csak 2023-ban több mint 15 milliárd forint adót fizettek be különböző adónemeken keresztül
(jövedelmet terhelő adók és ágazatspecifikus adók formájában) a magyar költségvetésnek és az érintett önkormányzatoknak.
Arra bíztatom a hazai nagyvállalatokat és a multinacionális cégeket, hogy ők is vegyék ki a részüket az építészeti örökségünk megmentéséből, hogy még szebb legyen Budapest és Magyarország!”
A DK egyébként törvénymódosítást akar az ügy miatt.
Kapcsolódó cikkünk:
Botrányos hír jött Tiborcz Istvánról: Sikítani fog a pénztárcád a dühtől
(Tiborcz István/LinkedIn)