Az ügyészség szerint megalapozatlan az ítélet, amely a taxis ellen született.
Négy éve, 2020 februárjában történt halálos karambol a Ferihegyi úton. Egy taxis előzött kábítószertől befolyásolt állapotban, az előzést pedig nem tudta befejezni és frontálisan ütközött a szembejövő, szabályosan közlekedő autóval, amelynek sofőrje – a korábbi magyar válogatott focista – a helyszínen életét vesztette. A bíróság a férfit két év fogházra és öt évre eltiltotta a járművezetéstől.
Az ügyészség súlyosabb büntetésért fellebbezett. Így kiegészítő bizonyítást kell felvenni, ezért újabb tárgyalás indokolt a Ferihegyi úti halálos közúti baleset ügyében – írta közleményében a Fővárosi Főügyészség.
Kábítószer befolyása alatt frontálisan ütközött a taxis a magyar focistával, enyhe ítélet született ellene
Az ügyészség azt írta közleményében, hogy a vádlott 2020. február 4-én nagyobb mennyiségű kokaint fogyasztott. A férfi este kábítószertől befolyásolt állapotban, a Ferihegyi Repülőtérre vezető úton vezette a taxiját úgy, hogy biztonsági övét sem csatolta be. A vádlott a megengedett 70 km/h sebesség helyett mintegy
130–135 kilométer per óra sebességgel
az előtte közlekedő autó előzésébe kezdett. A kokain a figyelmét és kockázatfelmérő készségét csökkentette, ezért nem tudta felmérni azt, hogy az előzést biztonságosan be tudja-e fejezni. A férfi előzött annak ellenére, hogy a biztonságos előzéshez szükséges távolságnak mintegy ötödén belül közlekedett a sértett.
A vádlott autója előtt haladó sofőr hiába lassított, a taxis már nem tudott a forgalmi sávjába visszatérni. A vádlott 130–135 kilométer per óra sebességgel ütközött a szemből érkező autónak, ami megpördült, a szalagkorlátnak csapódott, majd egy oszlopnak ütközve állt meg. A vétlen
sofőr a helyszínen életét vesztette,
az okozó is megsérült.
Börtönbüntetést kértek rá
A Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség börtönbüntetést kért a férfire. A bíróság a férfit – a vádtól eltérően – két év fogházbüntetésre ítélte, öt évre eltiltotta a járművezetéstől, és a letartóztatását megszüntette.
A bíróság döntése ellen a kerületi ügyészség az ítélet részbeni megalapozatlansága és téves minősítés miatt, valamint súlyosabb büntetés kiszabása érdekében és letartóztatásért fellebbezett.
A Fővárosi Főügyészség ennek nyomán beadványt tett a Fővárosi Törvényszékhez.
„A főügyészség álláspontja szerint az ítélet részben – a bíróság egymással is ellentétes ténymegállapításai és a büntetőeljárási törvénynek nem megfelelő szakértő kirendelése miatt – megalapozatlan. Ezt úgy lehet orvosolni, hogy a bíróság új szakértőt rendel ki és tárgyalást tart, mivel a bűncselekmény minősítése csak ezt követően határozható meg. Emellett a vádlott letartóztatásának elrendelése is szükséges és indokolt”
– írták.