El kell menni a moziba, különben baj lesz.
Mint megírtuk, idén márciusra végre elkészült minden idők legdrágább magyar filmje. Ugyan a bemutatót az eredeti tervek szerint 2023-ra tervezték, így – a Petőfi 200-emlékévről jócskán lekésve – már a mozikba került a Most vagy soha című alkotás, amelyet Rákay Philipék
6,1 milliárd forintos állami támogatásból valósíthattak meg.
A történet fikciókra alapul
Megjegyezzük, a film fő konfliktusát egy kitalált szál adja, amely szerint a márciusi ifjak tevékenységét egy osztrák ügynök próbálta meg szabotálni. Rákay a közelmúltban elmondta, nem szereti, ha Kálmánnak hívják, a forgatást követően pedig a 444-nek azt mondta: annyira lekötötték a munkálatok, hogy közben még a Megafon videóit sem tudta nézni.
De mi a kötelesség Rákay szerint?
„Nekünk hazafias kötelességünk volt végre filmet készítenünk Petőfi Sándorról és a márciusi ifjakról, és hadd mondjam azt, hogy
hazafias kötelesség elmenni a moziba és megnézni”
– szólított fel kedden a Hírtv-ben Rákay.
A „nemzeti minimum”-ról
A kormánypárti megmondóember elmondta, nagyon bízik benne, hogy Petőfi Sándor azon kevés történelmi alakjaink egyike, aki egyáltalán nem megosztó, és – fogalmazott – „nélküle nem lenne az a Magyarország ma, amit rajongásig imádunk”.
„Abban bízom, hogy kellene, hogy legyenek nemzeti minimumok,
kellene, hogy legyenek olyan történeteink, amelyeken nem vitatkozunk, hanem azt mondjuk, hogy kalapot kell emelnünk a hőseink előtt”
– adta elő Rákay.
Az Origó nevű propagandaportál annyira lázba jött Rákayék művétől, hogy az alábbiakat tudták leírni a filmről:
„Berettyán Nándor – a Nemzeti Színház színművésze – döbbenetesen hasonlít a költőre,
bár valójában nem tudjuk, pontosan hogyan nézett ki Petőfi.”
Videó: