Van okuk rá.
Szerdán délelőtt megírtuk, hogy ezentúl már nem fogadhatnak el magánadományt az iskolák. Egy új belügyminiszteri rendelet értelmében, már csakis a iskolafenntartó Klebelsberg Központ (KK) dönthet a tankerületi fenntartású iskoláknak szánt magánadományok elfogadásáról, egyes esetekben pedig azok felhasználásáról is.
Arról pedig mi írtunk pénteken elsőként, hogy a felmondó tanárok magas száma miatt a Pest megyei Csobánka egyetlen iskolája megszűnhet. Ez nem egyedi eset, több hasonlóra kell számítani a következő hónapokban, hiszen szeptember végéig kellett jeleznie a pedagógusoknak, hogy elfogadják-e a státusztörvényt. Amennyiben nem, november 30-tól megszűnik a munkaviszonyuk, többé nem dolgozhatnak a pedagógiai szférában állami vagy önkormányzati intézményekben.
Szerda reggel a RTL-en pedig Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke arról beszélt:
„Az Oktatási Hivatal a jövőben nem fogja bekérni az iskoláktól a betöltetlen álláshelyek számát. Így nem csak a nyilvánosság, hanem a szakszervezet sem tudja majd nyomon követni, mekkora a pedagógushiány”.
Totyik azt is mondta, hogy
„a kormány ezzel a pedagógushiányt akarja eltakarni és nemlétezővé tenni a problémát„.
A szakszervezeti elnök azt is hozzátette, hogy nem tudnak alternatív hírforrást, amely alapján kiderülhetne: mekkora a pedagógushiány az országban.
A teljes interjút itt tudjátok megnézni: