Álláskeresés az őrzés-védelem területén

A vagyonvédelem nemcsak abból áll, hogy biztonsági őröket foglalkoztatnak a különböző cégek, üzletek, pénzintézetek. Az élőerős őrzés nagyon fontos része a vagyonvédelemnek, de nem az egyetlen. Az emberek munkáját jelentősen segítik a különböző informatikai, elektronikai eszközök és rendszerek is.

A vagyonvédelmi rendszerszerelő munkája

Ezen rendszereknek a működtetését azonban szintén emberek menedzselik, akiknek szerepe nem kevésbé jelentős, mint azoké, akik közvetlenül végzik az őrzést és a védelmet. Mindkét területen találunk állásajánlatokat a Website felületén “Őrzés-védelem állások és munkák” címszó alatt.

A vagyonvédelmi rendszerszerelő szakma nagyon sokféle ismeretet igényel. Már a szakma elsajátításához és a hivatalos vizsgához is kell némi meghatározott előképzettség hasonló területen.

Biztonsági őrök a boltokban, cégeknél, telephelyeken

A biztonsági őr alkalmazása olyan helyeken szükséges, ahol fel kell készülni a lopásokra, visszaélésekre, illetve biztosítani azok elkerülését. Áruházakban, gyárakban, telephelyeken, irodaházakban, különböző intézményekben, hivatalokban, de akár magán lakóházakban is találkozhatunk velük.

Ehhez a munkakörhöz személy- és vagyonőr OKJ-s képzés elvégzése szükséges, ami előképzettség tekintetében 8 osztályos általános iskolai végzettséget igényel. Ennek birtokában lehet biztonsági őrként elhelyezkedni, ami nem egy veszélytelen munka, tehát valószínűleg nem kell sokáig keresgélnünk, mivel többeket ez visszatart ettől a szakmától. Azonban azt is vegyük figyelembe, hogy konkurencia is van bőven, tehát nem árt valamivel kitűnni a tömegből az önéletrajzunkkal.

Jelentkezés biztonsági őrnek

A munkaidő általában napi 10-12 óra, és órabérben fizetnek a biztonsági őröket foglalkoztató cégek. Feladatuk, hogy védjék és őrizzék a rájuk bízott objektumokat, megakadályozzák az esetleges lopásokat, erőszakos cselekedeteket, és a szabályok megszegését.

Egyébként ez egy izgalmas szakma, viszont fontos a kiváló kommunikációs készség, a józan gondolkodás és az önfegyelem. Az önéletrajz benyújtása során érdemes mellékelni a végzettségeket igazoló dokumentumokat is.

Gyakran jelentkeznek biztonsági őrnek nyugdíjas, vagy más okból leszerelt rendőrök vagy katonák. Ebben az esetben ezt is meg kell jelenítenünk a pályázatunkban.

Milyen készségeket és képességeket érdemes beletenni az önéletrajzba?

A már említett kiváló kommunikációs készség mellett fontos a megfigyelőképesség, a terhelhetőség, a precizitás, nem utolsó sorban pedig a kapcsolattartási készség. A technikai tudás felsorolásánál fontos lehet a biztonsági kamerák monitorozása, vagy a biztonsági berendezések ismerete mellett a B kategóriás jogosítvány megléte is, vagy esetleg a fegyverhasználati engedély.

A trükk az, hogy az álláshirdetés szövegezéséből emeljük ki a leggyakrabban használt kifejezéseket, és azokat illesszük bele az önéletrajzunkba. Ha sikerül az önéletrajzot úgy megírni, hogy felkeltse a HR-esek figyelmét, sokkal nagyobb eséllyel indulunk az állás megszerzéséhez.