Fontos döntések születtek.
A Fidesz alkalmatlannak minősítette a KDNP-seket és a polgármestert Szekszárdon
– derült ki Bomba Gábor, az Éjen Szekszárd Egyesület vezetőjének, önkormányzati frakcióvezetőjének csütörtöki bejegyzéséből.
A szekszárdi Fidesz frakció tagjai tiltakoztak Ács Rezső polgármester döntése ellen, amely szerint
felmentette a város jegyzőjét
– erről írt Máté Péter frakcióvezető szerdán a közösségi oldalán. Nyilatkozatott tettek arról, hogy elhatárolódnak a polgármester döntésétől, aki az információk szerint pár órával
később körlevélben értesítette a hivatali dolgozókat a felmentés visszavonásáról.
Bomba Gábor megosztotta, hogy a szerdai botrány után közgyűlést tartottak, ahol Máté Péter élesen bírálta a polgármestert, valamint Posta Zoltán alpolgármester-jelöltet, akit adminisztrátorként és titkárként alkalmaztak a hivatalban. A Fidesz -KDNP szerint nem volt alkalmas a feladatra,
javasolták a felmentését.
A közgyűlés többek között ezekben a kérdésekben döntött:
- Megszüntetik a második alpolgármesteri és második aljegyzői posztot – szerintük a polgármester nem osztogathat állásokat
- Visszahívják a gazdasági és pénzügyi bizottságok külsős tagjait – állításuk szerint a polgármester nem egyeztetett a frakciókkal a kinevezésről
- Létszámstopot rendelnek el a hivatalban, 1 fő adminisztrátori és egy 1 fő polgármesteri titkársági posztot megszüntetnek
Az ülés végén határoztak a szekszárdi akkumulátor beruházás kérdéséről:
„A fideszes országgyűlési képviselő, aki nem itt él,
lelkesen felajánlotta a kormánynak, hogy hozzánk jöhet akkumulátorgyár.
Mi viszont kikértük a szakértők véleményét is, akik egyértelműen megfogalmazták a környezetvédelmi aggályaikat” – írta a közösségi oldalán Bomba Gábor.
Az Éjen Szekszárd Egyesület vezetőjének Facebook-bejegyzését változtatás nélkül idéztük:
„Kitört a béke Szekszárdon!
A Fidesz alkalmatlannak minősítette a KDNP-seket és a polgármestert.A szerdai botrány után Máté Péter, a Fidesz frakcióvezetője a közgyűlés elején is élesen bírálta a polgármester, valamint hű tanácsnoka tevékenységét, különösen Posta Zoltán KDNP-s képviselő- és alpolgármester-jelöltet, akit – mivel épp nem volt állása – a polgármester felvett a titkárságra, mint adminisztrátort és titkárt. A FIDESZ-KDNP ugyanakkor még erre a munkára sem tartotta alkalmasnak, ezért javasolta az azonnali felmentését.
A helyszínen kiosztott előterjesztéssel kapcsolatban hosszas egyeztetés volt, végül az alábbi döntéseket hozta meg a közgyűlés:
Módosítottuk a polgármester által önkényesen, a koronavírusjárvány alatti egyszemélyes hatalmát kihasználva átírt SZMSZ-t. Takarékossági okokból megszüntettük a második alpolgármesteri posztot és a második aljegyzői posztot. A polgármester nem tolhatja be a barátját a közgyűlésbe, nem osztogathat állásokat, hogy a város milliókat fizessen ki nekik, az önkormányzat nem a polgármester kifizetőhelye.
A FIDESZ-KDNP visszahívta a gazdasági és a pénzügyi bizottságok külsős tagjait, akiket a polgármester nevezett ki úgy, hogy a személyekről nem egyeztetett a frakciókkal, csak a tanácsnokával. Az új tagokról a közgyűlés fog dönteni 10 napon belül. Természetesen ezen is spóroltunk, hiszen csökkentettük a bizottsági tagi létszámokat is. Most minden pénzt meg kell fogni.
Az SZMSZ-ből töröltük a Covid és az orvosi rendelővel kapcsolatos tanácsnoki feladatokra vonatkozó részeket, majd hivatalos feladatkör hiányában visszahívtuk tisztségéből Zaják Ritát, a polgármester tanácsnokát.
A hulladékgazdálkodással kapcsolatos egyeztetések lefolytatására a Cikói Hulladékgazdálkodási Társulás vezetőjét bíztuk meg.
Létszámstopot rendeltünk el a hivatalban, az üres álláshelyeket sem lehet feltölteni, szükség esetén, alapos indoklás mellett, egyedi elbírálás alapján lehet csak döntést hozni személyi felvételről. A hivatal létszámát pedig 2 fővel csökkentettük: 1 fő adminisztrátori, illetve egy fő polgármesteri titkársági posztot szüntettünk meg.
Ezekkel a döntésekkel végre újra lehetőség nyílik arra, hogy a közgyűlés normális munkát végezhessen. Közös feladatainkról a továbbiakban is rendszeresen egyeztetni fog a két frakció.
Az ülés végén döntést hoztunk arról is, hogy nem akarunk Szekszárdon akkumulátorgyár létesítéséhez hozzájárulni. A határozatra azért van szükség, mert a fideszes országgyűlési képviselő, aki nem itt él, lelkesen felajánlotta a kormánynak, hogy hozzánk jöhet akkumulátorgyár. Mi viszont kikértük a szakértők véleményét is, akik egyértelműen megfogalmazták a környezetvédelmi aggályaikat”
(Bomba Gábor Szekszárd/Facebook)