Persze, nem a saját pártjától félti azt.
Varga Judit levelet írt írt csütörtökön az Európai Bizottság alelnökének, Vera Jourovának. A köztudottan rengeteg közpénzből kampányoló Fidesz politikusa ebben arra intette az EB alelnökét, számoljon be arról, hogy a Bizottság együttműködött-e a Soros György által alapított amerikai Action for Democracy nevű szervezettel.
Varga Judit levelét változtatások nélkül közöljük alább:
„Tisztelt Jourová Alelnök Asszony!
Több mint harminc évvel ezelőtt, amikor Közép-Európában (olyan országokban, mint Magyarország vagy az egykori Csehszlovákia) megindult a rendszerváltás folyamata, nemzeteink kinyilvánították, hogy a szuverenitás, a demokrácia, valamint a politikai és gazdasági értelemben vett önrendelkezés megvalósulását alapvető értéknek tartják.
Ezen elvek érvényesülésének egyik fő feltétele volt annak kizárása, hogy bármilyen külső nyomás vagy befolyás jelentős hatással legyen a hazai választásokra. Csak így alakulhat a nemzeti politika
a polgárok valódi akarata szerint, ami egyúttal a demokratikus berendezkedésnek is alapfeltétele.
Sajnálatos módon a 2022-es magyarországi választásokhoz kötődően az elmúlt hónapokban nyilvánosságra került, hogy az egyesült ellenzéki pártok választási kampánya jelentős mennyiségű külföldi – az Európai Unión kívülről származó – támogatást kapott az Action for Democracy nevű szervezettől, és e támogatások célja a választások befolyásolása volt. Az eddig feltárt adatok nyilvánosan elérhetők.
Ez az ügy nemcsak a magyarok, hanem az európai polgárok számára is számottevő jelentőséggel bír. Ellenőrzött információkkal kell rendelkezniük a demokratikus választási folyamataikra gyakorolt bármilyen külső befolyásról. A Katar-gate árnyékában
az ügy különös figyelmet igényel az EU intézményei részéről.
Ezért a magyar Kormány nevében kérem az Európai Bizottság tájékoztatását arról, hogy az Európai Bizottság együttműködött-e bármilyen programban az Action for Democracy nevű szervezettel.
Kérem továbbá, hogy az Európai Bizottság – a demokratikus választások tisztaságának, és ezáltal az Unió közös értékeinek védelmével összhangban – országjelentéseiben tekintse kockázati tényezőnek az Európai Unión kívülről származó, a tagállami választások befolyásolására irányuló támogatásokat.
Tisztelt Alelnök Asszony!
Az Európai Bizottság az elmúlt években bizonyította, hogy kész rugalmasan értelmezni hatáskörét
a demokrácia és a jogállamiság védelmével kapcsolatban.
Ezt a jogállamisági jelentések és az abban foglalt ajánlások gyakorlata is jól példázza. Bízom benne, hogy a Bizottság hasonlóképpen jár el, amikor
a magyar Kormány kéri fel együttműködésre ezen értékek védelmében.
Egyes ügyekben ugyan lehet köztünk véleménykülönbség, de azt hiszem, hogy mindketten egyetértünk Václav Havel szavaival: »Csak egy dolog van, amit nem ismerek el: az, hogy értelmetlen lenne egy jó ügyért harcolni.«
Tisztelettel:
dr. Varga Judit„
(Varga Judit/Facebook)