Gondoltak rá.
Az újabb kirúgások után a Történelemtanárok Egylete petíciót indított a SzabadaHang felületén, amelyben érdemi tárgyalást és az elbocsátott tanár kollégáik visszahelyezését követelik.
Hangsúlyozták: ideje lenne tanulni a történelemből, a rendpárti fenyegetés nem megoldás, tárgyalásokkal és megállapodással kell rendezni a vitás kérdéseket.
„Azóta nemhogy rendeződtek volna a viszonyok, hanem újabb pedagógust rúgtak ki – ezúttal egy pécsi iskola tanárát -, aki polgári engedetlenséggel élve tiltakozott a jelenlegi oktatási helyzet ellen”
— olvasható a Történelemtanárok Egylete és az aHang közleményében.
A petíciót eddig több mint 18 ezren írták alá,
december 21-én szerdán délután pedig átadják követeléseiket és az aláírásokat a Belügyminisztériumban. Az átadáson
- a Történelemtanárok Egyletén kívül
- a Civil Közoktatási Platform,
- a Magyartanárok Egyesülete,
- a Levegő Munkacsoport,
- a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete,
- a Szülői Hang,
- a Szülői Összefogás Közösség,
- a Civil Bázis,
- az Akadémiai Dolgozók Fóruma,
- az Oktatói Hálózat,
- a Franciatanárok Magyarországi Egyesülete
- és a Civil Kollégium Alapítvány képviselői vesznek részt.
A petíció mellett a Civil Közoktatási Platform karácsonyi csomagot is átad Pintér Sándornak, aki pénteki beszédében azt kifogásolta, hogy a tanárok csak a hibákat sorolják a megoldási javaslatok helyett.
A Pintérnek szánt csomag tartalmazza a szervezet szakmai egyeztetések alapján született oktatáspolitikai kiadványait (Kockás könyv, füzet és táblázat, AlterNATiva), valamint egy válogatást a 2016 és 2022 közötti, különböző területekre vonatkozó elemzésekből és megoldási javaslatokból.