Hírünk a nagyvilágban.
Megint bekerült a világsajtóba Magyarország: a legnagyobbak közül a BBC, az Independent, az AFP hírügynökség, annak nyomán a The Guardian és az Euractiv is foglalkozott azzal az elemzéssel, amelyet az Állami Számvevőszék készített egyebek mellett arról, hogy a nők jelentős felsőoktatási túlreprezentáltsága demográfiai problémákat okozhat.
Ha mindez nem lett volna elég, a tanulmány szerint mindez megnehezíti a pártalálást, illetve a termékenység csökkenésének kockázatához vezethet, mivel a nők házasságának valószínűsége és ezzel a gyerekvállalás esélye is csökken.
Az üggyel kapcsolatban megszólalt Kálmán Olga (>>ITT TALÁLOD<<), Tisza Kata (>>ITT TALÁLOD<<) és Mészáros Luca (>>ITT TALÁLOD<<) is.
A BBC ismertetve a jelentést, annak megállapításait, megjegyzi, hogy Magyarországot egy ideje „kritikák érik a
nemek közötti egyenlőtlenség
miatt”, Felidézik, hogy Dunja Mijatovic, az Európa Tanács jogokért felelős biztosa 2019-es látogatása után kijelentette, hogy „Magyarország visszaesőben van a nemek közötti egyenlőség és a nők jogai terén”. Továbbá azt is, hogy ugyan nemrégiben választották meg hazánk első női elnökét, Novák Katalint, de továbbra is itt a legalacsonyabb a női politikusok aránya az Európai Unióban.
Az Independent is kiemeli, hogy a „termékenység középpontba állítása” Orbán Viktor miniszterelnök három évvel ezelőtti bejelentéséhez kötődik, amely szerint a négygyermekes nők életük végéig mentesülnek a jövedelemadó fizetése alól. Mindkét lap idézi a momentumos parlamenti képviselő, Tóth Endre Facebook-bejegyzését, amely szerint „ideje levenni a múlt századi szemüveget”, valamint megemlítik a melegellenes törvényt is, amely miatt az Európai Bizottság pert indított hazánk ellen.
Az AFP francia hírügynökség beszámolóját átvevő Guardian és az Euractiv is kiemeli, az állami számvevők attól tartanak, hogy a „rózsaszín oktatás”
veszélyezteti a fiúk mentális egészségét
és az ország gazdaságát.
(via Népszava)