Iványi Gábor levélben kérte a kormánytól, hogy ne vegyék el a támogatásaikat — Ennyire pofátlan válaszra ő sem számított

A rezsiemelés további terheket ró az egyházára.

Iványi Gábor körlevélben mondott köszönetet mindazoknak akik támogatják munkájukat, az anyagi lehetőségeiknek megfelelően, vagy akár önkéntes munkával. A lelkész köszönetet mondott azoknak a „több belátással bíró felelős” polgármestereknek, akik nem akarnak néhány percig tartó, nagyon sok anyagi forrást felemésztő tűzijátékkal ünnepelni.

Az egyházi vezető megjegyezte, a minden előkészítés nélkül rájuk zúduló újabb terhek azzal járnak, hogy havonta az étkeztetési nyersanyagok többletköltsége ötmillió forinttal, áramszámláik tízmillió forinttal nőnek. A gázkazánok lecserélésnek, telepítésének a költsége kb. tizenötmillió forintot, minimálisan szükséges üzemanyag költségek hárommillió forintot jelentenek.

Ez augusztus hónaptól számolva decemberig négyszer

tizennyolcmillió forint,

azaz közel kilencvenmillió forintot jelent.

Hangsúlyozta azt is, hogy mindenkinek meg kell fizetnie az adót, a hatalmon lévőknek azonban nem szabad a közfeladatot ellátóktól elvenni az intézmény fenntartásához jogosan várt forrásokat:

„Amikor legutóbb a BM oktatási államtitkárságán Maruzsa Zoltánt ez ügyben türelemre kértük, levelében azt írta, hogy az állami költségvetés biztosította összeg az alap, amit „a… tandíj szedésére jogosult intézmény esetében a tandíj és a köznevelési intézmény más saját bevétele egészíthet ki.” Magyarul, szedjünk a

mélyszegénységben élő, úgyis nélkülöző

és egyébként általunk többféleképpen támogatott családoktól tandíjat, mert az állam amúgy (Maruzsa Zoltán korábban elhíresült megjegyzése szerint) nem megtérülő befektetésnek tekinti az ő iskoláztatásukat”

-fogalmaz Iványi.

Azonban, mint levelének utóiratából kiderül, éppen annak elküldésével egyidőben kaptak választ kérésükre az oktatást maga alá gyűrő Belügyminisztériumtól, ami szerint Pintér Sándor engedélyezte tartozásaik kiegyenlítésének elhalasztását jövő év tavaszáig.

A lelkész a döntéssel kapcsolatban úgy fogalmazott, bízik benne, hogy ez a felelős hozzáállás oktatási és egészségügyi intézményeiket is érinti. Az egyház helyzetével kapcsolatban arról számolt be, hogy az egyházi státuszuk visszanyerésének ügye bíróság elé került, de végleges döntés még nem született.

(via Mérce)

Valódi Hírek