Orbán egy személyben döntött erről.
A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma, az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés, a LIGA Szakszervezetek, a Munkástanácsok Országos Szövetsége és a Magyar Szakszervezeti Szövetség
közös közleményben hangsúlyozza, hogy szigorúan csak azoknak a gyerekeknek kellene iskolai ügyeletet fenntartani, akiknek a szülei végképp nem tudják megoldani, hogy otthon maradjanak velük.
Az elmúlt napokban számos oktatói és szülői szervezet állt ki azon vélemény mellett, hogy az óvodák és az általános iskolák első 8 osztályának kinyitása a járványügyi szakemberek és a mindennapi tapasztalatok szerint sem indokolt.
Az EMMI nyilatkozata alapján az óvodai ellátásban a gyerekek mindössze 6-8%-a, míg az általános iskolás korú gyerekek alig 1%-a igényli jelenleg a felügyeletet.
„Mindez a szakszervezeti konföderációk álláspontja szerint (a járvány jelenlegi adatai alapján) meggyőző érv a további zárva tartás mellett, úgy, hogy a gyermekek felügyeletét az oktatási-nevelési intézményekben továbbra is biztosítana kell”
— írják közös közleményükben.
„A magyar szakszervezeti konföderációk továbbra is – immár több mint egy éve – amellett érvelnek, hogy a munkavállalók bérköltségeit vállalja át az állam abban az esetben, ha az egyik szülőnek kiskorú gyermekével otthon kell maradnia a járványügyi intézkedések miatt”
Mint azt már korábban megírtuk,
Orbán Viktor egy személyben úgy döntött, hogy április 19-től folytatódnia kell a jelenléti oktatásnak
az iskolákban annak ellenére, hogy a tanárok épp csak az első vakcinájukat kapják meg néhány nappal az oktatás kezdete előtt (a védettség a második oltás utáni 2.-3. héten alakul ki).
Az iskolában akadály nélkül keresztbe fertőzik egymást, és hazaviszik a rendkívül agresszíven terjedő brit vírust a családnak, ami miatt
több ezer szülő és nagyszülő halhat meg.
A nyitással lassabb lesz a járvány lecsengése, azonban, ha kellően sok szülő dönt úgy, hogy nem engedik a gyereküket iskolába és óvodába, érdemi gondot nem fog okozni.
(portfolio.hu nyomán)