Nem úgy gondolta.
Kiforgatták és tudatosan félreértelmezték mondatait, amelyeket az Axióma videójában mondott — nyilatkozta Novák Katalin a Hír TV Magyarország élőben című műsorában.
A családügyi miniszter állítása szerint csupán annyit mondott, hogy nem jó, ha az egész élet egy férfiak és nők közötti versengésről szól, hanem sokkal jobb, ha együttműködésként éljük meg, hogy vannak a nők és vannak a férfiak, különböző adottságokkal,
de ez nem arról szól, hogy egy nőnek ma Magyarországon ne lenne éppen annyira lehetősége kiteljesedni a szakmájában, mint egy férfinak.
Hozzátette, hogy egyáltalán nem gondolja, hogy ugyanazért a teljesítményért ne illetné meg ugyanaz a fizetség a nőket, mint a férfiakat.
A politikus szerint vannak, akik úgy értelmezték szavait, hogy a nőknek kevesebb fizetéssel kellene rendelkezniük. Kiemelte:
semmiképp nem elfogadható, ha ugyanabban a pozícióban valakit hátrány ér azért, mert nő, ez ellen küzdeni kell.
A kormány a miniszter elmondása szerint tíz éve azon dolgozik, hogy valódi döntési szabadságot kínáljon ezekben a kérdésekben, Magyarországon pedig az az irányadó, hogy egyenlő munkáért egyenlő bér jár. A női kvótában azonban nem hisz a miniszter, szerinte számos kormányzati lépés segíti a nők lehetőségeit ezen a téren.
A műsorvezető, Földi-Kovács Andrea az Alaptörvény módosításáról is kérdezte Novákot, aki szerint evidens, hogy mostantól az Alaptörvényben szerepel az is, hogy Magyarország védi a gyermek születési nemének megfelelő önazonossághoz való jogát, és biztosítja a keresztény kultúrán alapuló értékrend szerinti nevelést.
Olykor az evidenciákat is rögzíteni kell. — fűzte hozzá.
Szerinte olyan támadás éri ezeket az alapvetéseket, amelyekre valamilyen formában reagálni kell.
Földi-Kovács Andrea felvetette, hogy a támadások egyik oka, hogy az alaptörvény-módosítás sérti az LMBTQ emberek jogait, illetve ellentétes az Európai Bizottság LMBTQ-stratégiájával.
Novák Katalin azt felelte, több európai országban látni a kultúra megváltozását, ilyen például a muszlim térnyerése miatti többnejűség, de Magyarországon a házasság egy férfinak és egy nőnek a kölcsönös elhatározásán alapuló kapcsolat. Az Alaptörvény betonszilárdsággal rögzíti, hogy
Magyarország a keresztény-zsidó hagyományoknak, a keresztény kultúrának megfelelően a házasságot egy férfi és egy nő elhatározásán alapuló kapcsolatnak tekinti.
A teljes beszélgetést itt tudod megnézni:
(Hír TV nyomán)