Bezuhant a Szél-párt támogatottsága, elnökségi ülésen keresik a megoldást.
Az Index tudta meg, hogy vasárnap este egy olyan levél ment körbe az LMP-ben, amiben zárt elnökségi ülés összehívását kezdeményezték.
Az indoklás szerint „az elmúlt napok történései, a kialakult helyzet és az LMP ellen indított médiahadjárat” miatt hívják össze a válságtanácsot.
Az LMP sajtóosztálya az Indexnek megerősítette: hétfőn délután elnökségi ülést tartanak, amelyen – mint írják – „az utóbbi időben tapasztalható szivárogtatások is napirenden lesznek.”
Hozzáteszik: „Az eddigiek alapján erős a gyanúnk, hogy lejárató kampány folyik ellenünk.”
Az LMP elképesztő lejtmenetben van a választások óta, szinte naponta jönnek újabb botrányok az egyre inkább Ungár Péter személyes játszótereként funkcionáló párt irányából.
A választások másnapján Hadházy Ákos rögtön kipakolt a Schiffer-maffiáról. A 24.hu-nak adott interjújában azt mondta:
“Schiffer András és Sallai Róbert Benedek sokmilliós perrel fenyegette azokat, akik visszalépnek. (…) Sok jelöltünk tartott attól, hogy mi van, ha Schiffer betartja az ígéretét.”
Az LMP-ben ezután fegyelmi eljárásokat indítottak azon lelkiismeretes jelöltek ellen, akik a fenyegetés dacára visszaléptek az esélyes ellenzéki jelölt javára. Így például Kassai Dániel ellen, akinek a visszalépésével Kunhalmi Ágnes éppen be tudta húzni a 15-ös választókerületet, így legalább az a mandátum nem került a Fidesz kezére.
Aztán április 14-én jött a hír, hogy a Honvédkórházba szállították Hadházy Ákost, mert saját párttársa, Sallai Róbert Benedek úgy megverte, hogy az eszméletét is elveszítette.
Később az LMP fegyelmi bizottsága súlyos büntetésben részesítette Hadházyt, amiért össze akart fogni a kormányváltás érdekében az ellenzéki pártokkal.
A büntetés értelmében az LMP volt társelnöke két évig semmilyen tisztségért nem indulhatott volna a pártban. Hadházy kommunista szellemiségűnek nevezte a határozatot és tiltakozásképpen azt kérte: súlyosbítsák négy évre a büntetését.
Pár héttel később Hadházy bejelentette kilépését az LMP-ből. Ugyanígy tett Róna Péter közgazdász, az LMP programírója is.
Róna a Klubrádióban jelentette be kilépését, ahol elmondta: már a választások előtti időszakban is aggasztónak látta a párt helyzetét, majd a későbbi események, a kizárások és eltiltások miatt nem tudja tovább támogatni az LMP-t.
Róna szerint teljesen jogszerűtlen volt Hadházy Ákos két éves eltiltása. A közgazdász beszélt arról is, hogy szerinte
a párt szellemi tartalma az utóbbi időben elsekélyesedett, kiüresedett, ez is oka volt a párttal való szakításának.
Pár napja faképnél hagyta a Szél-pártot egyetlen egészségpolitikusuk is. Ábrahám Júlia a Népszavának jelentette be döntését, amelyet azzal indokolt, hogy vállalhatatlan számára a továbbiakban az LMP.
Ábrahám Júlia azt is hozzátette: az LMP nem érti a rendszerrel elégedetlen, az ellenzékben csalódott választókat és nem látja tragikusnak az orbáni zsákutcát sem.
Ezután robbant a Magyar Narancs bombája, miszerint Schmuck Erzsébet, az LMP kampányfőnöke rendszeresen a Fidesz-holdudvar hírhedt ideológusával, Schmidt Máriával egyeztetett a kampány ideje alatt.
Nehéz elképzelni, de sikerült ezt is egy nap alatt überelni, rá egy napra ugyanis kiszivárgott egy videó, amelyen Ungár Péter kerek-perec elbüszkélkedik azzal, milyen aljas trükkel verte át tudatosan Ron Werbert, a párt tanácsadóját.
A Narancs által megkérdezett jogász szerint a videón hallható beismerés polgári jogilag álképviseletnek, büntetőjogilag pedig csalásnak minősülhet.
Ezek fényében talán nem meglepő a Medián minapi felmérése, amely szerint az LMP-t hibáztatják a leginkább az emberek a Fidesz-kétharmadért, és az LMP támogatottsága zuhant be a leginkább a választások óta.
Csalás, verés, fenyegetés, kizárás, bűnnel hencegés, Fidesszel összejátszás – Ez az a „más politika”, amit az önmagát „XXI. századi pártként” hirdető LMP kínálni tudott a választóknak.
Add tovább cikkünket, hogy másokhoz is eljusson a valóság!