Magyar Péter kénytelen volt reagálni Ruszin-Szendi luxusingatlanos balhéjára: Mutatjuk, mit mondott a Tisza elnöke

Magyar Péter szerint a KEHI Ruszin-Szendi Romulusz luxusingatlanáról szóló jelentését „érdemes fenntartásokkal kezelni”.

Hiába szólalt meg Magyar Péter Ruszin-Szendi Romulusz vezérkari főnök ügyében, a KEHI jelentésében szereplő konkrét vádakra – például a milliárdos luxusvilla, illetve a fürdőruha és fürdőköpeny igénylésének részleteire –

érdemi válasz nem hangzott el.

Kapcsolódó: Jakuzzi, szauna, egymillió forintos hűtőszekrény – Ilyeneket is rendelt Ruszin-Szendi Romulusz a közpénzből építtetett luxusingatlanába

Magyar Péter szerint Ruszin-Szendi nem tett semmi olyat, ami miatt veszélyben lehetne a tiszás tagsága

A Tisza Párt elnöke helyette a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) hitelességét vonta kétségbe, és a vizsgálat mögött politikai lejáratókampányt sejt.

„Érdemes mindent fenntartással kezelni, amit a KEHI leír vagy mond”

– fogalmazott a 444.hu kérdésére.

Magyar szerint a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal „a bukott, aljas, korrupt hatalom” eszköze, amelyet most politikai célokból aktiváltak, miközben a valódi korrupciós botrányokkal – például állami cégek vagy a kormány magas rangú szereplőinek ügyeivel – szerinte nem foglalkoznak.

A Ruszin-Szendi elleni vádakat elbagatellizálta, és hangsúlyozta: az ingatlan nem az ő személyes villája, hanem a vezérkari főnök számára épült állami tulajdon. Azt is elmondta, hogy minden beruházás miniszeri és államtitkári jóváhagyással történt – vagyis nem Ruszin-Szendi döntött egymaga.

Ugyanakkor Magyar nem cáfolta határozottan, hogy a volt vezérkari főnök valóban kért-e luxustételeket. Ehelyett arra hivatkozott, hogy nem szokott „hipotetikus dolgokról” beszélni. Leszögezte: ha valaki a Tisza Pártban túllép egy erkölcsi vagy politikai határt, annak mennie kell,

de egyelőre nem utalt arra, hogy Ruszin-Szendi ilyen határt átlépett volna.

A Tisza Párt elnöke végül úgy fogalmazott, hogy a villa ma is az állam tulajdona, és szerinte az a legnagyobb probléma, hogy üresen áll, miközben havi több tízmillió forintos veszteséget okoz az államnak. A konkrét KEHI-vádakra azonban a válasz továbbra is homályban maradt.

Valódi Hírek