Ursula von der Leyen cáfolta a Budapest Pride kapcsán felröppent híreket

Hogy a pletykák honnan erednek, nem derült ki.

Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen tagadja, hogy arra kérte volna a biztosokat: ne vegyenek részt a tervek szerint június 28-án megrendezésre kerülő, 30. Budapest Pride-on – írta meg az Euractive.

Pár napja kaptak szárnyra a hírek a Pride-ról

Az Euctarive volt az a portál, amely arról számolt be pár napja, hogy von der Leyen csendben arra kérte a biztosokat:

hagyják ki az idei Budapest Pride-ot, ne vegyenek részt azon.

A portál korábban hiába kereste az Európai Bizottságot a kérdéssel kapcsolatban, nem kaptak választ. Ám kedden a bizottsági szóvivő azt közölte:

nem hangzott el ilyen kérés Ursula von der Leyen részéről.

Kiáll az emberi szabadság mellett

Válaszukban azt is hangsúlyozták, hogy az Európai Bizottság elnöke

„határozottan kiáll egy olyan egyenlő Európai Unió mellett, ahol mindenki szabadon lehet az, aki, és azt szeretheti, akit akar”.

Az Európai Bizottság egyúttal azonban azt is jelezte, hogy

nem tudja megerősíteni, hogy bármelyik biztos részt vesz-e majd a Budapest Pride-on.

Márciusban szavazta meg a Fidesz a gyülekezési törvény szigorítását

Beszámoltunk arról, hogy

Orbán Viktorék márciusban beterjesztették, majd meg is szavazták a Pride betiltását lehetővé tevő törvényjavaslatot.

A törvénymódosítás szerint tilos olyan gyűlést szervezni, amely sérti a gyermekvédelmi törvényben meghatározott tilalmakat. Emellett szigorúbb szabályokat vezet be a demonstrációk bejelentésére, lerövidítve annak határidejét legfeljebb egy hónapra.

A törvénymódosítás értelmében szabálysértésnek minősül az is, ha valaki a hatóságokat félrevezetve tart meg egy tiltott gyűlést, illetve ha a rendőrségi figyelmeztetés ellenére részt vesz rajta.

Az ilyen esetekben pénzbírság szabható ki – akár 200 ezer forint –, amelyet köztartozásként kell behajtani, és a befolyt összeget a gyermekvédelemre kell fordítani.

Orbánék szerint a homoszexualitást népszerűsíti

Ennek értelmében a jövőben

tilos lesz olyan gyűlést tartani, amely a homoszexualitást népszerűsíti.

a szervezőket és a résztvevőket akár 200 ezer forintos pénzbírsággal is büntethetik. A gyülekezési törvény ellen azóta több alkalommal is hídlezárással tüntettek Budapesten.

A Budapest Pride a tervek szerint idén Tarr Béla filmrendező beszédével indul majd.

Kapcsolódó:

Valódi Hírek