Gyilkosság a nyílt utcán: Lelőtték a volt ukrán elnök bizalmasát Madridban

Andrij Portnov az oroszbarát Janukovics ukrán exelnök tanácsadója volt, szerdán gyilkosság áldozata lett.

Lelőtték Andrij Portnovot a nyílt utcán egy iskola előtt Madrid egyik elitkerületében, Pozuelo de Alarcónban. A feltételezett tettesek egy közeli erdős területre menekültek – közölte a spanyol belügy.

Gyilkosság Madridban: egy iskola előtt lőtték le Janukovics exelnök bizalmasát

A rendőség szerdán reggel kilenc óra után néhány perccel kapott egy hívást, hogy lelőttek egy ukrán állampolgárt a helyi amerikai elitiskola előtt. A hívást a helyszínen tartózkodók indították, és az információról a Reuters hírügynökség szerzett tudomást.

A spanyol hivatalok megerősítették a Spiegelnek, hogy az egykori oroszbarát ukrán elnök, Viktor Janukovics barátjáról volt szó.

Janukovicsot 2014-ben erőszakkal távolították el posztjáról. Portnov ezt követően Oroszországba költözött. Eközben az ukrán ügyészség árulással és hűtlen kezeléssel vádolta, és az ország szankciókkal sújtotta. Ezeket a vádakat később ejtették.

Az USA vezetése is tartott tőle

2021-ben az Amerikai Egyesült Államok pénzügyminisztériuma szankcionálta Portnovot, mert ” vesztegetés útján messzenyúló kapcsolatokat ápolt az ukrán igazságügyi és végrehajtó-apparátussal”.