Semjén Zsolt benyújtott egy nagyon durva törvényjavaslatot.
A kormány kiterjesztené a megbízhatósági vizsgálatot az egészségügyben dolgozókra, a kapcsolati erőszak áldozatainak védelmét pedig fizetős nyomkövetővel oldaná meg.
Ismét kormányzati ötletcunamival állunk szemben
Közel egy tucat törvényjavaslat érkezett Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettestől, több száz oldalon keresztül. Köztük olyan finomságokkal, mint a megbízhatósági vizsgálat kiterjesztése az egészségügy szinte teljes állományára, vagy a kapcsolati erőszak áldozatainak „megvédése” fizetős nyomkövetővel.
A korrupcióellenes harc jegyében most már nemcsak az orvosokat, hanem minden egészségügyben dolgozót ellenőrizhetnek. A tanulók, az egyházi szolgáltatók és néhány kivételezett magánorvos kivételek lehetnek. Az állam úgy akarja visszaszerezni a bizalmat, hogy közben egyre jobban beépül az emberek munkájába és életébe.
A kapcsolati erőszak elleni fellépés részeként
a kormány fizetős nyomkövetőt vezetne be a kapcsolati erőszakot elkövető ellen.
Vagyis: a bántalmazótól kérnének pénzt azért, hogy betartassa a szabályokat. Közben az Isztambuli Egyezmény ratifikálására továbbra sincs hajlandóság, mert „gender” és „migráció” szerepel benne.
Emellett digitális fejlesztésekkel, elektronikus házasságbejelentéssel, papíralapú TB-kiskönyv eltörlésével, új riasztási rendszerrel és vasútüzemeltetési átrendezéssel is „meglepne” minket az Orbán-kormány.
Egy másik javaslat szerint a középfokú végzettségű kisgyermeknevelők és bölcsődei dajkák is kaphatnak pedagógusigazolványt. Egy további javaslat állami vagyont adna ingyen önkormányzatoknak.
Ugyanakkor azt is tervezik, hogy a kormány a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központon keresztül nyújthat turisztikai és vendéglátóipari támogatást, hitelt és kölcsönt.
Látszólag sok a változás, de a kérdés a régi: kinek az érdekeit szolgálja mindez, és milyen áron?
(hvg.hu nyomán)