Döntött a bíróság Tarsoly Csaba ügyében: A Quaestor-vezérnek már a lakcímkártyája is érvénytelen

Pontot tettek az ügy végére.

Pert nyert a fővárosi kormányhivatal Tarsoly Csaba volt Quaestor-vezér ellen a Fővárosi Törvényszéken: a bíróság kimondta, hogy Tarsolynak és családtagjainak is érvénytelen a lakcímkártyája – írta meg a hvg.hu.

Nem léphetnek be a budai luxusvillába

A lakcímkártyájuk a Tarsolyék által eddig ingyen használt budai villát jelölte meg lakóhelyükként.

Az eljárást eredetileg a villa új tulajdonosa, az Akadémia Invest Kft. kezdeményezte, miután hiába vásárolta meg tavaly az ingatlant, továbbra sem tudta birtokba venni azt.

Tarsolyék a villára vonatkozó döntést megtámadták a bíróságon.

Bár Tarsoly már máshol él, a villa körüli jogvita miatt a budai villát jelentette be lakcímeként.

Az elsőfokú ítélet szerint Tarsolyék 2022 augusztusa óta jogícm nélkül használják a mintegy kétezer négyzetméteres, korábban milliárdos értékűre becsült ingatlant.

Gimesi Sándor, az Akadémia Invest ügyvezetője szerint anno jó üzletnek tűnt a felszámolásban megvásárolni a villát, mostanra viszont már kevésbé.

„A villába be sem tudunk lépni, csak az utcáról látjuk, hogy romlik az állaga. Viszont, ha valakit emiatt baleset ér odabent, mi felelünk érte, mert mi vagyunk a tulajdonosok”

– mondta.

A cég tavaly áprilistól lakbért is szabott ki Tarsolyékra, ezt azonban a család nem fizeti.

Csak idén tették ki Tarsolyékat

Megírtuk, hogy egy friss bírósági döntés értelmében ki kell költöznie Tarsoly Csaba egykori Quaestor-vezér családjának abból a budai villából, amit egészen eddig ingyen használtak.

Azért indított pert Tarsoly egykori, budai Üdülő utcai ingatlanjának új tulajdonosa, mert meg szeretett volna szabadulni az egykori Quaestor-vezér családtagjaitól, akik

bérleti díj fizetése nélkül éltek a házban.

Elsőfokon 13 év fegyházat kapott Tarsoly Csaba.

Beszámoltunk arról, hogy a Quaestor-ügy 2015-ben pattant ki, amikor a Magyar Nemzeti Bank vizsgálata szerint a Quaestor Értékpapír Zrt. éveken keresztül fiktív kötvényeket bocsátott ki ügyfeleinek közel 150 milliárd forint értékben, mert eladósodott és nem tudta visszafizetni a kölcsönöket.

Az ügynek több mint 30 ezer károsultja volt.

Az ügyletet éveken át folytatták úgy, hogy pontosan tisztában volt a cég vezetése azzal, hogy a Quaestor fizetésképtelen. A végső bedőlést a vádirat szerint végül a Quaestor-kötvények „fokozott visszaváltási hulláma” okozta.

A Quaestor vezetője Tarsoly Csaba volt.

Kapcsolódó:

Mi tartott eddig? Tarsoly Csaba családjának ki kell költöznie a budai villájából

Valódi Hírek