Szilárd meggyőződése, hogy Európa készül háborúra.
Szijjártó szerint az EU készít elő háborút, nem Oroszország
Megengedhetetlen, hogy az Európai Unió (EU)
„háborút kiszélesítő, háborút eszkaláló politikát folytasson”
– rikácsolta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában a 72 órás túlélőcsomag összeállításáról szóló európai bizottsági javaslattal kapcsolatban. Ezzel világossá tette, hogy szerinte csak a Vlagyimir Putyin vezette Oroszország támadhat meg egy független államot.
Kapcsolódó: Mi történt? Szijjártó kikotyogta Orbán sötét titkát, miközben kétségbeesve könyörgött az EU-nak
Ismét képviselte az orosz érdekeket
Szijjártó kijelentette, hogy szerinte
„ma az EU egyetlen tagállamát és egészét sem fenyegeti semmilyen háborús kockázat, Oroszország részéről sem”.
Azt állította, hogy a háború eszkalációjának veszélyét jelenleg „Brüsszel háborúpárti politikája jelenti”. Szavai szerint a túlélőcsomagról készült videó világosan mutatja, hogy az EU miért veszítette el a komolyságát, a versenyképességét, a helyét és a súlyát a világpolitikában.
A javaslattal ugyanis szerinte „egy elképesztő és minden alapot nélkülöző, a józan ész minden aspektusát és összetevőjét nélkülöző
hisztériakeltés” zajlik, amit „az EU háborúpárti politikusai keltenek”.
Meglátása szerint azért, mert nem tudják elviselni, hogy „nem ülnek ott a háború lezárását célzó tárgyalásokon”, hogy világossá vált, hogy az európai politikusok három éven keresztül egy „kudarcos” politikát folytattak, amivel károkat okoztak az EU országainak és Ukrajnának.
Emlékezetes: az EU 27 tagállamából kizárólag a magyar kormány vétózta meg a háború sújtotta Ukrajnának szánt támogatást. Az Orbán Viktor vezette magyar kormányt pedig az összes egyeztetésről kizárták, de a NATO sem oszt már meg érdemi információkat az oroszbarát Fidesz-kormánnyal. Így a helyzet valójában az, hogy éppen Szijjártóék nem ülnek ott a tárgyalásokon (!).
„Nem tudják elviselni, hogy az amerikai elnök már a béke pártján áll, hogy az amerikaiak és az oroszok egymást tekintik tárgyalópartnernek és nem tudják elviselni azt sem, hogy bebizonyosodott, kizárólag egy amerikai–orosz megállapodás tud békéhez vezetni”
– magyarázta a magyar külügyminiszter.
Szijjártó szerint nem kellene aláaknázni a „béketárgyalások” útját
Közölte, hogy az EU politikusainak semmi más dolga nem lenne most, mint támogatni az amerikai elnököt a béketörekvésében.
„Nem alá kéne aknázni a béketárgyalások útját, hanem támogatni a béketárgyalásokat”
– jelentette ki, hozzátéve: a „háborúpárti” politikának lehet gazdasági oka, de lehet, hogy „a felelősséggel való szembesülés időpontját akarják kitolni, mert három éven keresztül egy olyan háborúpárti politikát folytatott az európai elit, ami minden európai embernek a mindennapi életének szintjén érezhető károkat okozott” egyebek mellett
- a „háborús inflációval” (sic!),
- a „szankciós áremelésekkel” (sic!),
- az energiaárakkal,
- vagy a fegyverraktárak kiürítésével – sorolta.
„Amennyiben a béketárgyalások gyorsan sikerre vezetnének, akkor a háborúpárti politikusoknak szembe kellene nézniük azzal a jogos kérdéssel, hogy az elmúlt három évben
miért nem a háború lezárását támogatták, miért a háború kiterjesztését”
– mondta.
Hol a pénz? Matolcsy Györgyéknél zsákszámra akad néhány elsikkasztott közpénzmilliárd
Szijjártó Péter úgy tartja, azt a kérdést is fel lehetne tenni, hogy
hol vannak azok a százmilliárd eurók,
„amiket az európai emberek pénzéből a brüsszeli politikusok odaadtak Ukrajnának hitel címén, miközben maguk az ukránok mondják, hogy sem a hadsereget, sem magát az állam működését ők fenntartani nem tudják”.
Azt hangoztatta, ha „Ukrajnát benyomják az EU-ba”, az elképesztő veszélyekkel jár pénzügyi szempontból, a gazdaság egésze szempontjából és a biztonság szempontjából is, de ezek a veszélyek „nem érdeklik az európai háborúpárti politikusokat”.
Azt hiszi, Magyarország „jóváhagyása” szükséges
Majd fenyegetni kezdett a súlytalan magyar külügyminiszter, mert semmi máshoz nem ért. Azt mondta: a „háborúpárti” politikusok tudják, hogy
Ukrajna felvételéhez mind a 27 tagországnak a jóváhagyása szükséges, Magyarországé is,
ezért tekintenek rendkívüli aggodalommal arra, hogy a magyar emberek a jövő hónapban egy „véleménynyilvánító szavazáson” elmondhatják majd a saját véleményüket, kifejthetik a saját álláspontjukat arról, hogy egyetértenek-e azzal, hogy Ukrajnát ilyen agresszív veszélyes módon, hirtelen „benyomják az EU-ba”.
(MTI nyomán)