Nem maradhat következmények nélkül.
Meghalt egy gyermek, miután a kalocsai kórházban nem látták el a gyermekosztály bezárása miatt. Bajára küldték a családjával, de ott hiába látták el, reggelre életét vesztette. A Demokratikus Koalíció (DK)
hivatalos vizsgálatot követel az elhunyt kisfiú ügyében
– mondta Gy. Németh Erzsébet, a DK országgyűlési képviselője csütörtökön.
Kruppos köhögéssel vitték be
Csütörtökön látott napvilágot a tragikus hír, hogy meghalt egy gyermek miután a kalocsai kórházból Bajára küldték. A kicsit
az ATV Híradó információi szerint kedden délután vitték be a kalocsai kórházba,
kuruppos köhögéssel és tüdőgyulladással.
Ott azonban nem látták el, mert korábban bezárt a gyermekekkel foglalkozó osztály. A híradó úgy értesült, azt mondták a családnak, vigyék a gyereket gyorsan Bajára,
mentőt azonban nem hívtak neki.
A család Bajára vitte a beteg gyermeket, ahol hiába látták el, másnap reggelre elhunyt. A kalocsai kórház hírzárlatot rendelt el az üggyel kapcsolatban, még a polgármesternek sem adott semmilyen tájékoztatást az intézmény, hiába kérte.
Tüntetés is volt a gyerekosztály bezárása ellen
Múlt héten pénteken írtuk meg, hogy kétségbe estek a szülők, mert megszűnhet a gyermekosztály Kalocsán. Amennyiben ez megtörténik, 80 kilométert kell utazniuk egy másik kórházba. Akkor még reménykedtek a kalocsaiak, hogy megállítható a folyamat, ezért a gyermekosztály és a szülészet megmentéséért a civilek hétvégére tüntetést szerveztek.
A DK hivatalos vizsgálatot követel
„Értesüléseink szerint meghalt egy kétéves kalocsai kisgyerek, miután bezárták a kalocsai kórház gyermekosztályát. A szülők kénytelenek voltak Bajára vinni a kisfiút, ám a gyermek másnap reggelre elhunyt”
– osztotta meg a tragikus történetet Gy. Németh Erzsébet a csütörtöki sajtótájékoztatóján.
„A gyermekosztályt azért kellett bezárni, mert sem orvosok, sem szakdolgozók nincsenek, hiszen az a pénz, amit ők elsősorban a szakdolgozók kapnak, az nem megfelelő ahhoz, hogy normális, tisztességes munkát tudjanak végezni”
– jelentette ki a DK képviselője. Emlékeztetett, hogy a hétvégén tüntetést is tartottak Kalocsán a helyiek azért, hogy újra legyen a városi kórházban gyermekosztály és szülészet.
Gy. Németh Erzsébet bejelentette:
a Demokratikus Koalíció hivatalos vizsgálatot követel az elhunyt kisfiú ügyében,
mert nem maradhat következmény nélkül az ő halála.
„Nem tudjuk pontosan, hogy mi történt, ezért van szükség arra, hogy egy tisztességes, hivatalos vizsgálat kiderítse, miért kellett ennek a kisbabának meghalnia”
– tette hozzá.
Az Orbán-kormány azonban szándékosan teszi tönkre az állami egészségügyet
A politikus hangsúlyozta: az ingyenes, jól működő állami egészségügy az emberek életéről és egészségéről szól, ez pedig minden kormányzat legfontosabb feladata kellene, hogy legyen. A Demokratikus Koalíció szerint az Orbán-kormány azonban szándékosan teszi tönkre az állami egészségügyet,
hogy ezzel a betegeket a magánellátás felé terelje.
„Az Orbán-kormány szerint a gyerekek élete sem elég drága ahhoz, hogy végre elegendő pénzt kapjanak az állami kórházak a működésre, a szakdolgozók és az orvosok tisztességes fizetésére. A Fidesz azt üzeni: akinek nincs pénze a fizetős ellátásra, az boldoguljon, ahogy tud”
– fogalmazott Gy. Németh Erzsébet. A politikus kijelentette: baloldaliként az ingyenes, tisztességes, jól működő egészségügyi ellátásért küzdenek, ezért követelik a vizsgálatot és megtesznek mindent egy ingyenes, tisztességes, jól működő egészségügyi ellátásért.
„Nekünk, baloldalinak lenni nem divat kérdése, ezért emeljük fel minden esetben, és fel is fogjuk emelni a szavunkat, amikor ilyen tragikus, szomorú eseménnyel találkozunk”
– zárta szavait a DK politikusa.
(Gy. Németh Erzsébet/ Facebook)