Magyar Levente bejelentette: Tatabányán hoz létre gyárat a kínai Zoomlion.
Gyárat hoz a Zoomlion
kínai építőipari és mezőgazdasági gépgyártó Tatabányára,
ahol 100 millió euróból létesít emelőállvány-gyárat – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) parlamenti államtitkára sajtótájékoztatón pénteken Budapesten.
Hozzátette, a kínai-magyar kapcsolatok minősége és gazdasági intenzitása kimagasló, a kétezer milliárd forintot meghaladó árbevételű cég az év egyik legnagyobb beruházását hozza a városba.
Kitért arra, hogy Európa legfejlettebb városaiban a cég már rendelkezik gyökerekkel, két beruházása van, Németországban és Olaszországban. A kormány elkötelezett a cég további magyarországi bővítési törekvéseinek támogatása iránt, és számíthatnak a helyi vezetők támogatására is – jelentette ki.
Történelmi ipari hagyományokkal rendelkező városba, Tatabányára érkezik a beruházás, ahol „tudják, mi az a kemény munka, és meg fogják becsülni a kimagasló színvonalú munkahelyet, amit a cég biztosít” – fogalmazott Magyar Levente.
Sokan munkanélkülivé váltak a környéken, így jól jön a Zoomlion beruházása
A kormánynak jól is jön, hogy pont Tatabányát nézte ki magának a kínai vállalat. Megírtuk, hogy a koreai SK On akkumulátorgyár rengeteg embert bocsátott el a komáromi üzeméből, valamint küszöbön van a gyárbezárás is. A közelben található új kínai gyár így minden bizonnyal sok munkáját vesztett embert tud felszívni majd.
Csunhszin Csan, a Zoomlion elnöke ismertette: 100 millió eurós (nagyjából 42 milliárd forint) beruházással emelőállványgyárat létesítenek Tatabányán. A környezetbarát termelőbázis a tervek szerint 800 új munkahelyet teremt, és szoros együttműködést alakít ki a helyi beszállítókkal. A tervek szerint a termelés már 2025-ben elkezdődhet..
Gong Tao, a Kínai Népköztársaság budapesti nagykövete hangsúlyozta, hogy a kínai-magyar kapcsolatokat stratégiai partnerséggé emelték, az Egy övezet egy út és a keleti nyitás politikája összehangolódott, a „kölcsönös tiszteleten” alapul.
A nemzetközi nehézségek ellenére Magyarország Kína megbízható partnere. A modern, intelligens gyártóbázis előmozdítja a kínai-magyar beszállítói lánc együttműködését – fejtegette a nagykövet.
Bencsik János, a térsége fideszes országgyűlési képviselője szerint a beruházás tovább erősíti az ország gazdaságát és válságállóságát. Mivel csarnokot nem kell építeni, a termelés a gyárban idén elkezdődhet. Bányász köszönéssel „jó szerencsét!” kívánt a cég vezetőinek és munkatársainak.
A Zoomlion kínai építőipari és mezőgazdasági gépgyártó, Kína legnagyobb és a világ ötödik legnagyobb építőipari gépeket gyártó vállalata.
(MTI korrigálva)