A Budapest tulajdonában álló gazdasági társaság élt az elővásárlási jogával.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülés részleteiről tájékoztatott a csütörtöki kormányinfón.
A nyugdíjasok helyzetéről
Gulyás közölte, a szerdai kormányülés során javaslatot is megtárgyaltak, az egyik legfontosabb a nyugdíjasok helyzetével kapcsolatos előterjesztés volt. Azt mondta, a „kormány elkötelezett amellett”, hogy „HA mód van rá”, akkor reálértéken is növekvő nyugdíjat tudjanak folyósítani az időseknek. A miniszter feltételes módban fogalmazta meg mindezt, annak ellenére is, hogy állítása szerint „elkötelezettek”.
Elmondta, február 12-én érkezik a bankszámlákra a 13. havi nyugdíj, a postás pedig az ezt követő napokban érkezik majd azokhoz, akik ezt készpénzben kérték.
A vidéket érintő otthonfelújítási programról
A miniszter kitért arra, hogy a kormány kitart a 13. havi nyugdíj mellett. Azt mondta, a 13. havi nyugdíj a jövőben is a magyar nyugellátás fontos része lesz. Hozzátette, a kormány úgy döntött, hogy kibővítik a vidéki otthonfelújítási programot.
Ezentúl már a nyugdíjasok is részt vehetnek a vidéki otthonfelújítási programban, amely azt jelenti, hogy 6 millió forintos felső határig az állam kifizeti a felújítás összegének felét. Az összeg fordítható energetikai korszerűsítésre is, továbbá a nyugdíjasok is igénybe vehetik ezt bármilyen felújítással kapcsolatban.
Tudatta, jelenleg az 5000 fő alatti településeken működő vidéki otthonfelújítási program januártól a családok számára már elérhető volt, eddig mintegy kétmilliárd forint értékben nyújtottak be erre vonatkozó igényeket.
Rákosrendezőről
Gulyás kiemelte, hogy
a Budapest tulajdonában álló gazdasági társaság élt az elővásárlási jogával Rákosrendező ügyében.
„A kormány az elővásárlási jogot tudomásul veszi”
– tette hozzá.
Mindazt amit az arab fejlesztő beruházó vállalt volna, azt magukra nézve a főváros kötelezőnek tekinti. Az elővásárlást tudomásul veszi a kormány, a vételár kifizetésére köteles a főváros – közölte a miniszter.
„A területet kell megtisztítani, ami 25 milliárd forintos kötelezettségvállalás, ez mostantól a fővárost terheli, ahogy a fejlesztési lehetőség is a fővárost illeti meg”
– mondta, hozzátéve, a BKM Nonprofit Zrt. elővásárlási jogához szükséges kormányzati intézkedésekről csütörtökön egy kormányhatározat fog megjelenni.
Videó:
(Magyarország Kormánya/Facebook)