A reakciókat lesz érdemes figyelni Donald Trump beszéde után.
Svájcban gyülekezik a politikai és gazdasági elit, azzal a vállalt céllal, hogy a „világot jobbá tegyék„. Donald Trump hétfőn beiktatott elnököt élőben fogják kapcsolni. Jó eséllyel ő adja majd meg a hangot a keddi gyűlésen, hiszen köztudottan vannak elképzelései ez ügyben.
Donald Trump beszéde tart számot a legnagyobb figyelemre
Az idei találkozó mottója az „együttműködés az intelligencia korában”. Olyan kérdéseket fognak tárgyalni, mint a kiberbűnözés, a mesterséges intelligencia, és a technikai haladás, de valószínűleg különféle üzleti megbeszélések is lesznek, amelyek nem szerepelnek a hivatalos programpontok között.
Várhatóan azonban Trump elnökként való megjelenése lesz az, ami a legfontosabb támpontot adja majd a résztvevőknek. Ő a beiktatását követően azonnal elnöki rendeletekkel szórta meg az Egyesült Államokat, grandiózus geopolitikai tervei pedig már ismertek. Így érdekes lesz, hogyan tud együttműködni például a kedden szintén szót kapó Volodimir Zelenszkijjel és a német kancellár Olaf Scholzcal. Trump köztudottan NATO-ellenes és folyamatosan jelzi, hogy nem az Egyesült Államok fogja állni Ukrajna esetleges megvédésének árát.
A Közel-Kelet képviselői is megjelennek
Várhatóan az izraeli elnök Isaac Herzog is megjelenik. Eredetileg úgy tervezték, hogy beszédet mond a palesztin miniszterelnök Mohamed Mustafa, de ezt a programpontot indoklás nélkül törölték.
Kockázatok a jövőre nézve
A davosi Világgazdasági Fórum zárt ajtók mögött zajlik, ezért sokszor a globális elitről szóló összeesküvés-elméletek táptalajául szolgál. A fórumnak azonban van saját programja arra, hogy szerintük mi veszélyes a világra. Az nem a globális elit, hanem az álhírek, a szélsőséges időjárási jelenségek, valamint a fegyveres konfliktusok. Ez csupán azért érdekes, mert Trump egy részükben nem hisz.