Elon Musk felháborodott a német média állításán, mert az összeesküvéselmélet-hívőnek nevezte az FBI leendő vezetőjét.
Elon Musk az új Trump-kormányban a „Kormányzati Hatékonysági Osztályt” fogja vezetni. Ez nem parlamenti pozíció ugyan, de Musk hatalma az amerikai politikában napról napra növekszik. Nem utolsó sorban azért, mert a választási nyereséget a Republikánus Párt részben Musk X-en folytatott erőteljes kampányának köszönheti.
Mit nehezményez Elon Musk, amiért kiakadt a német média képviselőire?
Azt a hírt, hogy Donald Trump volt és leendő elnök Kash Patelt nevezte ki az FBI jövendőbeli vezetőjének, több német sajtótermék azzal kommentálta, hogy Patel hisz a deep state, azaz a mélyállam-elméletben. Ez az államon belül titkos és jogosulatlan hálózatokra utal, amelyek a hivatalosan kinevezett kormányzati struktúrán túl is működnek. Patelt emellett szélsőjobboldalinak is nevezte több portál.
Musk válasza a német média véleményére nem mond ellent eddigi megnyilvánulásainak: nemes egyszerűséggel az X-re hívta a németeket. Azt mondta, hogyha onnan tájékozónak, akkor megtudják, hogy „mi történik valójában (sic!)”.
Ismerős érvelés
A német Die Welt-et a többi ismert, régi múltra visszatekintő sajtótermékkel együtt
„színtiszta propagandának” nevezte.
People in Germany really need to use 𝕏 to know what’s really happening.
The legacy media is pure propaganda.
Send https://t.co/bOUOek6al6 links to friends in Europe! https://t.co/fcubnHlCdw
— Elon Musk (@elonmusk) December 1, 2024
…de kicsoda Kash Patel?
Patel már az előző Trump-ciklus alatt összeesküvéselmélet-hívőként volt nyilvántartva. Ő nem titkolta: úgy gondolja, hogy az Egyesült Államokban létezik egy „mélyállam”, amely a kormányzati intézményekbe beszivárogtatja a liberális érdekek által irányított csoportokat. Ezáltal pedig bomlasztja a kormány nemes (?) tevékenységét.
Emellett Patel Trump narratíváját támogatta, amikor az 2020-ban azzal állt elő, hogy választási csalás történt az Egyesült Államokban, és Trump ennek esett áldozatául Joe Bidennel szemben. Emellett a QAnon elnevezésű szélsőséges összeesküvés-elméletek sem állnak távol a jövendőbeli FBI-főnöktől.
Ezek azok az elméletek, amelyek
„sátánista pedofil” világvezetőkről beszélnek
és a politikai csatározást ennek alapján a „jó és a rossz harcaként” látják. Szép, új jövő.
Hogy Elon Musk hogyan írná le Patelt, azt nem lehet tudni, ugyanakkor a német sajtó sem légből kapott módon sorolta őt az alusisakosok közé. Mindazonáltal, ahogyan bárki másnak, úgy nyilván a németeknek sem árt, ha időnként ránéznek, hogy mi történik az X-en. De csak azt követően, hogy elolvasták az újságaikat.