Áll a bál.
Mi történt? Szélhámosnak nevezték Hosszú Katinkát
Faragó Tamás olimpiai bajnok vízilabdázó, edző a minap élesen kritizálta a nyilvánosság előtt Hosszú Katinkát és úszóklubját, amiért az Iron Waterpolo ifi vízilabdacsapat rendszeresen nagy gólarányú vereségeket szenved. Még az is előfordult, hogy 45-1-re is sikerült kikapniuk.
„Ez a taopénzek helytelen felhasználása. Az elnök asszony ezzel az erővel akár egy jégkorongszakosztályt is üzemeltethetne. Ez a vízilabdázással kapcsolatos próbálkozás
egyszerű szélhámosság.
Inkább azt tanácsolom Katinkának, hogy vesse latba minden tapasztalatát, tudását, és neveljen legalább egy olyan úszót, akit majd méltán megbecsülhetnek az uszodában”
– mondta Faragó Tamás a Ripostnak. Hozzátette ugyanakkor, hogy tiszteli és sokra tartja Hosszú Katinkát, és elismeri pályafutását.
Az üggyel kapcsolatban Hosszú a közösségi oldalán reagált. Az úszó szerint Wladár Sándornak is köze van hozzá, hogy Faragó Tamás szélhámosnak nevezte őt a nyilvánosság előtt.
Hosszú Katinka bejegyzését alább közöljük:
„Reagálnék az ismételt személyem felé irányuló támadásra, melyben Faragó Tamás engem szélhámosnak nevez, véleményem szerint Wladár Sándor közreműködésének köszönhetően.
Kedves Tamás, ön szerint etikus egy nőt, édesanyát és olimpiai bajnokot jogtalanul szélhámosnak nevezni?
Én személy szerint szélhámosságnak azt tartom, hogy vannak sportvezetők akik a versenyzők tehetsége által elért eredményeken élősködnek. Mindezt úgy teszik, hogy a szakmai háttér sok esetben mára 30 évvel van lemaradva a nemzetközi standard-hez képest.
A vízilabda szakosztályunk az egyik legfiatalabb szakosztály a vízilabdában és idén kerültünk először az országos bajnokságba. Büszke vagyok a játékosaink fejlődésére. Mindemellett az IRON filozófiája, hogy egészséges embereket neveljen valamint megtanítsa a fiataloknak a sport szeretetét.
Nem profitszerzés végett csináljuk a vízilabda szakosztályt. Az éves 6.72 milliárd HUF klubok közötti TAO szétosztásból 7.5 millió HUF támogatást kapott az IRON idén. 4 millió HUF ment el csak a nevezési díjakra. A pályabérlet vízilabda esetében kedvezmény nélkül, nyílt piaci áron történik. Ezenfelül vannak bérköltségeink és egyéb kiadásaink is.
Elszomorítónak tartom azt a tényt, hogy ha megnézzük a sportágak java részét, statisztikailag drasztikus csökkenést látunk a fiatalok érdeklődését illetően a Sport iránt.
Ha 1980-as ideológiát és módszereket alkalmaznak, akkor azt fogják elérni, hogy nem lesz fiatal aki a Sport mellett dönt.
Véleményem szerint itt teljes változásra van szükség.”
(Hosszú Katinka/Facebook)