Nemes Gábor: Mi lesz Magyarországgal, ha ez a három jobboldali közösség hatalomra jut? Budapesten ez már jól látszik

Vélemény Nemes Gábor DK-s politikustól.

Érdemes kielemezni, hogy vajon mi történt a Fővárosi Közgyűlésben. Azt gondolhatnánk, hogy Budapest, egy olyan világváros, ahol a közügyek, a város fejlődése mindenki számára fontos.

Az előző ciklusban ugyan tapasztalhattuk, hogy Orbán Viktor kormánya Budapest kivéreztetésében érdekelt, de

amit most tapasztalhatunk, az rosszabb, mint valaha.

Az Orbán-kormány ki akarta véreztetni Budapestet

A főváros eddig legalább tudta, hogy Budapest-ellenes kormánya van. A korábbi baloldali többségű városvezetés ebben az ellenszélben tette a dolgát, működtette a várost, amennyire lehetett.

A jobboldal abban volt érdekelt, hogy a fővárosiak ellenzékiségét pénzügyi elvonásokkal büntesse.

Azt gondolhattuk volna, hogy nagyobb baj már nem történhet.

Tévedtünk! Az Orbán-kormány a választási szabályok furmányos átírásának következményeként kétharmados többséget tudhat maga mögött a jobboldal. Úgy tűnik azonban, hogy ez a valaha volt legrosszabb kétharmados többség.

A város nem érdekli a jobboldalt

Három jobboldali tömörülés osztozik a kétharmados többségen, és könnyedén keresztülverhetnék akaratukat a közgyűlésen. Persze, ha a város érdekeit tartanák szem előtt.

A Fidesz, a Tisza párt és a hozzá csatlakozott Vitézy-frakció eddigi teljesítménye azonban nem sok jót ígér.

A jobboldal folyamatosan azzal támadja az ellenzéket, hogy képtelen összefogni, de amit most a ők mutatnak, az több mint felelőtlenség. Egy normális országban általában a választási kampányban ugranak egymásnak a hatalom megszerzésének érdekében a szereplők, ennek terepe azonban most már a főváros közgyűlése lesz a mindennapokban.

Elindult a 2026-os jobboldali kampány, az pedig nem számít, ha a főváros ebbe belepusztul.

A medréből kilépő Tisza a Dunán keresztül szeretne a Karmelita falain belülre törni, a Vitézy-szekció pedig egy szálka mindenki kezében.

Mi lesz a fővárossal?

Hogy lesz ebből városépítés? Számomra úgy tűnik, hogy itt szó sincs arról, hogy a főváros kivéreztetését felváltva végre az európai fővárosokhoz méltó fejlesztések útjára léphetünk. Erről szó sincs, helyette inkább Debrecen „társfővárossá” kinevezése szerepel a napirenden.

Ennyire előre azonban ne szaladjunk. Orbánék a hatalom megőrzésében érdekeltek. A Tisza pedig Budapest megszerzésén keresztül a jobboldali birodalom megszerzését tűzte ki célul, ráadásul úgy, hogy a NER falán komoly sérüléseket azért ne okozzon.

Vitézy ebben a harcban csak egy kis szálka, de hol az egyik, hol a másik ölébe ülve tartja fent pici befolyását, hogy a víz felszínén maradjon.

Vitézy a víz felszínén akar maradni

Gondolkodjunk el azon, hogy mi lesz 2026-ban, ha ugyanezek a szereplők ilyen arányban jutnak be a parlamentbe. Mi lesz ezzel az országgal?

A főváros és Magyarország már most romokban hever.

Ez a budapesti háború nem nevezhető cicaharcnak, inkább tűnik egymás éretlen, vagy éppen rothadó banánjai mutogatásának.

Hol vagyunk mi, választók, budapestiek,

vagy csak egyszerűen a napi, tisztességes életkörülményeink fenntartásáért küzdő emberek? Mi itt élünk!

Budapesten, a Duna két partján európai magyarok vagyunk, innen; nem szeretnénk elmozdulni. Ez a mi hazánk,

ez a mi fővárosunk, amit senkinek sincs joga elvenni.

Erre soha senki nem adott felhatalmazást még Budapest közgyűlésének sem.

Nemes Gábor

Valódi Hírek