ifj. Orbán Győző egy furcsa véletlennek köszönhetően épp most tűnt el.
Elérhetetlenné vált hétfő délutánra egy 2016 februárjában publikált cikk és a hozzá kapcsolódó képgaléria a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság weboldalán – írta meg a Media1.
A törölt cikkben Orbán Viktor öccséről, ifj. Orbán Győzőről és a bicskei Kossuth Zsuzsa Gyermekotthonról való kapcsolatáról írt
a főigazgatóság kommunikációs munkatársa
Érdekes véletlen, hogy a cikk eltávolítása pont azután történt, hogy a Media1 Orbán Viktor miniszterelnök sajtófőnökénél, Havasi Bertalannál érdeklődött.
E-mailben tették fel a kérdést, szerepelhetett-e ifj. Orbán Győző, vagy az ő nevéhez köthető sportegyesület neve a bicskei gyermekotthonnal kapcsolatos valamilyen dokumentumban.
A cikk egyébként néhány órája még a weboldalak archiválásával foglalkozó web.archive.org oldalon is elérhető volt, de már ott sem töltődik be.
Ifj. Orbán Győző és a bicskei gyermekotthon
A lementett 2016-os írás arról szólt, hogy a bicskei gyermekotthon lakói rendszeresen birkózóedzéseken vesznek részt.
Erről, valamint a hosszútávú célokról beszélgetett Bánosi Eszter, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság kommunikációs referense Vásárhelyi Jánossal, a Kossuth Zsuzsa Gyermekotthon és Általános Iskola igazgatójával, valamint Balogh Vilmossal, a NIKÉ SE vezetőjével.
A cikkben a miniszterelnök testvérének neve azért került elő, mert a bicskei gyermekotthonban a Borsod Megyei Birkózószövetség alelnöke, ifj. Orbán Győző közreműködésével működtettek birkózó foglalkozásokat. Ide a Kárpátaljáról, Felvidékről és Erdélyből is szállítottak gyerekeket Böjte Csaba segítségével.
„A Kárpát-medencéből főleg Kárpátaljáról, Felvidékről és Erdélyből jönnek hozzánk gyerekek Böjte Csaba segítségével.
Orbán Győzővel, a Borsod Megyei Birkózószövetség alelnökével és veterán Európa-bajnoki címet szerző birkózóval együtt hoztuk létre az egyesületet, és az országban már számos helyen szerepelünk.
Somogyban négy helyen: Kaposváron, Nagyszakácsiban, Balatonbogláron, Fonyódon, továbbá most már Bicskén, Sárbogárdon és természetesen Budapesten két gyermekotthonban”
– írták a cikkben, amely azóta elérhetetlen.