Felháborodtak a szülők az intézkedés miatt.
Az augusztus 31-i értekezleten szembesültek a Budapest VIII. kerületi Deák Diák Ének-zenei Általános Iskola és Gimnázium Bauer Sándor Utcai Tagintézményének pedagógusai arról, hogy másnap már nem lesz nappali általános iskolai feladatellátás az intézményben.
A Népszava friss értesülései szerint az oktatók már összeállították a tantárgyfelosztást, szervezték a tanév programjait, semmi jelét nem tapasztalták annak, hogy egyik napról a másikra csak a gimnáziumi és az esti általános iskolai oktatás marad a tanév első napjára.
Az intézményben a tanulók többsége hátrányos helyzetű, roma gyermek volt, és bár
volt probléma a diákok létszámával, ilyen drasztikus lépésre nem számítottak a pedagógusok.
A lap forrása szerint a felső tagozatosok közül többen a IX. kerületi iskolában kezdhették a tanévet, a hetedikeseknek viszont ott már nem volt hely – őket „szétszórták más iskolákban”.
A fenntartó Belső-pesti Tankerületi Központ szerint az intézkedésre a tanulók létszámhiánya miatt volt szükség – a köznevelési törvény szerint az általános iskolai osztályok minimális létszáma 14 fő, összevont osztályok működése pedig csak alsó tagozaton engedélyezett.
A lap informátora szerint a szülők felháborodtak, hogy gyermekeiket egy másik kerületben lévő, messzebbi iskolába kellett beíratniuk, de mivel többségében nehéz sorsú családokról van szó, akiknek az érdekérvényesítő ereje csekély, így nem nagyon volt választásuk.