A végrehajtói maffia ellen demonstrált a mozgalmával Budapesten.
Tüntetést szervezett a végrehajtási maffia ellen Jámbor András, a Szikra nevű baloldali rendszerkritikus mozgalom képviselője, a Párbeszéd parlamenti frakciójának tagja, a Mérce nevű ellenzéki hírportál alapítója. A demonstráción elhangzó beszédek után a tiltakozók a Parlament elé kísérték őt, ahová a politikus bevitte a követeléseiket, amelyeket törvényjavaslat formájában benyújt az Országgyűlésnek.
A tüntetést a Fővárosi Törvényszék Markó utcai székháza elé hirdették meg kedden 17 órára, amelyre minden pártot és civil szervezetet vártak.
„⏲️Itt az ideje, hogy miközben a törvényszéken kirakatper zajlik, az utcán végre valóban igazságot követeljünk a végrehajtói maffia áldozatainak!
Az állam feladata ugyanis az lenne, hogy azokat segítse, akik bajba jutnak, nem azokat, akik mások kisemmizésén gazdagszanak meg!
↗️A végrehajtói maffia ügye bőven túlmutat a Schadl-Völner-tárgyaláson: ezért van szükség az egész felszámolására! Ez a tüntetés az első lépés a végrehajtói maffia felszámolása, valamint egy tisztességes, emberséges, igazságos és átlátható végrehajtási rendszer felé!”
– olvasható az esemény leírásában.
A rendezvényen Jámbor mellett felszólalt Bakos Bernadett, az LMP és Berki Sándor, a Párbeszéd képviselője, valamint dr. Szepesházi Péter ügyvéd, illetve Bíró Ica színművész, énekes – akinek a házát nagy médiafigyelem közepette kobozták el a végrehajtók.
Az eseményen helyszíni tudósítónk is jelen volt. A rendezvényen a felszólalók elmondták, szerintük miért van szükség a végrehajtói maffia felszámolására.
Gyújtó hangú beszédet mondott Bíró Ica színművész, aki a végrehajtók embertelenségére hívta fel a figyelmet. Ő a saját tapasztalatait osztotta meg a rendezvényen összegyűltekkel.
„Nem az a bűn, ha valaki gazdag, tisztességes munkával, de más kárára meggazdagodni Isten előtti főbűn” – jelentett ki Bíró Ica.
A tüntetésen felszólalt Bakos Bernadett is, az LMP országgyűlési képviselője. A politikus arról beszélt, hogy a Fidesz nem a magyar emberek, hanem a nagytőke érdekeit képviseli, így kiszolgáltatottá teszik a magyar munkavállalókat. A beszédében kiemelte, hogy „Schadl György és Völner Pál nem az a kivétel, ami erősíti a szabályt, hanem az igazi arcai ennek a rendszernek”.
Jámbor András kiemelte, hogy a magyar állam hozta létre a végrehajtói rendszert, ezért az államnak kötelessége kártérítést fizetnie azoknak, akik a végrehajtók áldozatai lettek.
„Ez az úgy járható végig, hogyha elindulunk rajta, ha nem kussolunk ebben az ügyben”.
Jámbor is elmesélt egy személyes történetet: az édesanyja egyedülállóként nevelte fel, ők úgy tudták megtartani a lakásukat, hogy kaptak jogi segítséget, ezért szorgalmazza azt, hogy minden magyar embernek járjon jogi segítség.
Berki Sándor, a Párbeszéd országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy szerinte Magyarországon a legnagyobb probléma a végrehajtás. Hozzátette: akinek az elmúlt 30 évben adóssága volt, csak annyi segítséget kapott, hogy halkan azt mondták neki: „megértünk”.
Nem kímélte a végrehajtókat a korábban bíróként dolgozó Szepesházi Péter sem. Az ügyvéd „szociálszadisztikusnak” nevezte az Orbán-rendszert, majd rámutatott, hogy kifejezetten könnyűvé teszi a kormány a végrehajtóknak, hogy a lakhatási szegénységben élő embereket sújtsák.
„Rá kell jönni a tisztességes gazdagoknak is, hogy sokkal jobb úgy kimenniük az utcára, hogy boldog, mosolygós, talán kevésbé tehetős emberek jönnek velük szemben.
Sajnos ez a felismerés még várat magára.
Én azt kívánom, hogy ilyen országunk legyen. Tisztességes, államosított végrehajtó rendszerrel” –zárta a beszédét Szepesházi.
Az eseményt követően a demonstrálók a Fővárosi Törvényszék épülete elől a Parlament elé mentek. Ott Jámbor Andrásék felmutatták a táblát, amelyen a Szikra Mozgalom követelései szerepeltek.
Ezen szerepel többek között:
- az áldozatok kártalanítása,
- a végrehajtás állami kézbe adása,
- a nyilvános végrehajtói nyilvántartás létrehozása,
- az adósrabszolgaság felszámolása.
A követeléseket az Országgyűlésnek törvényjavaslatként is benyújtja Jámbor.
Miután a tüntetők megérkeztek az Országház elé, Jámbor András és Berki Sándor bevitték a parlamentbe a demonstrálók követeléseit.
Jámbor András tüntetésen elhangzott beszédét élőben közvetítették a politikus Facebook-oldalán. Ezt alább visszanézheted:
(Címlapfotó: Jámbor András a Karmelita előtti akción tartott beszéde közben)