Több dolog is terítékre került.
„A beteg az első” címmel tartott kórházi vezetői értekezletet Pintér Sándor belügyminiszter a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen csütörtökön – derült ki a Belügyminisztérium közleményéből.
Az értekezleten a kórházi vezetők mellett részt vettek az egészségügyi irányításban felelős kormányzati szervezetek vezetői, valamint meghívták az egészségügyi szakmai és érdekképviseleti szervek, többek között a Magyar Orvosi Kamara (MOK), a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara, a Rezidens Szövetség, valamint a Magyar Védőnők Egyesületének vezetőit is.
Hozzátették:
összesen 284-en vettek részt az értekezleten
A Belügyminisztérium tájékoztatást adott az egészségügyet érintő legfontosabb témákról, célokról és feladatokról.
„A kormány célja a mostani nehéz háborús és szankciós helyzet ellenére változatlanul az, hogy a betegek ellátása javuljon mind háziorvosi, mind szakrendelői, mind kórházi szinten. A háború és szankciós energiaválság okozta rendkívüli kiadások mellett a kormány az idei költségvetésben 1600 milliárddal többet fordít az egészségügyre, mint 2010-ben”
– írták a közleményben.
Elmondásuk szerint az orvosok bére legutóbb januárban nőtt, akkor 11 százalékkal, valamint állításuk szerint
az újabb ápolói béremelésre majd júliustól kerítenek sort.
Továbbá céljuk a koronavírus-járvány miatt hosszabbodott várólisták csökkentése, hogy minden beteg időben jusson diagnózishoz és kezeléshez.
„A magyar emberek egészségi állapotának javítása és a betegségek korai diagnosztizálása érdekében kiemelt cél a népegészségügyi programok, a szűrések kiterjesztése és a háziorvosok által végzett szűrővizsgálatok ösztönzése”
–fogalmazott a Belügyminisztérium.
A közlemény szerint folytatódnak a háziorvosi alapellátást, az ügyeleti rendszert, a szakrendelők és a kórházak működését, az egészségügyi informatikai szolgáltatásokat, valamint a laboratóriumi rendszert javító intézkedések is. Hogy ez a valóságban előre- vagy visszalépést jelent, rövidesen kiderül.