Ha így van, egyre több magyar lesz kis hazánkban.
A legfrissebb Hungarostudy-kutatás is azt bizonyítja, hogy a családok támogatása az egyik legfontosabb befektetés a jövőbe – jelentette Hornung Ágnes családokért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
Az államtitkár úgy fogalmazott,
a család a jövő egyetlen lehetősége,
és mivel történelmi tapasztalat, hogy a magyarok kis nemzetként csak magukra számíthatnak, ezért a megmaradás érdekében cselekedni kell, és meg kell erősíteni a családokat.
Fűrész Tünde, a KINCS elnöke a Kopp Mária és munkatársai által 35 éve indított a Hungarostudy-kutatást úgy jellemezte, mint ami
a legátfogóbb képet adja a magyarok lelkiállapotáról, a családhoz és a közösséghez való viszonyáról.
A kutatásban azt állítják:
- a magyarok átlagban kettőnél több gyereket (!) szeretnének
- a magyarok a házasságot a legideálisabb együttélési formának tekintik
- a párkapcsolati elégedettség szintje a házasok esetében a legmagasabb
- a pozitív szülésélmény pedig hozzájárul a további gyerekek vállalásához.
A kutatásból kiderül továbbá, hogy a mentális és testi egészség szétválaszthatatlan egymástól, és az is, hogyan befolyásolja a közérzetet fájdalom, a fizikai aktivitás, az elhízás, az alvászavarok, a dohányzás vagy az alkoholfogyasztás, valamint hogy, milyen okok húzódnak meg ezek mögött.
A közösségről szóló fejezetből azt írták, hogy
a társas kapcsolatoknak milyen fontos szerepe van
a szubjektív jóllét és az egészségi állapot alakulásában, és hogy a fiatalok boldogsága és elégedettség-érzete annál magasabb minél jelentősebb társas támogatással rendelkeznek.
Látható, hogy a magyarok önbecsülése nőtt, képesek megbirkózni a nehézségekkel, a kihívásokkal, lojálisak és büszkék a hazájukra, de tisztában vannak a hiányosságokkal is, és erős szabálykövetési hajlandósággal jellemezhetők — állítják a kutatásban.
Az eredmények szerint tehát annak ellenére, hogy a családhoz, a támogató közösségekhez és a nemzethez való viszonyulása
egészséges
a magyaroknak – közölte Fűrész Tünde.