Így érdemes festeni a falat

A falfestés egy nagyon fontos lépés lehet egy lakás átalakításakor vagy újrafestésekor. A megfelelő módszer kiválasztása és a festék ideális felhasználása elengedhetetlen ahhoz, hogy a végeredmény tökéletes legyen.

Lássuk a lépéseket

Az Otthonok & Megoldások tippje a falfestéshez: először is, kezdésnek fontos, hogy előkészítsük a felületet. El kell távolítanunk a régi festéket, ha van rajta, és le kell csiszolni a falat, hogy eltüntessük a poros, száraz foltokat. Ha nagyon poros vagy repedezett, akkor szükség lehet falazóhabarcs használatára, hogy ezeket a hibákat elfedjük.

A falat alaposan le kell törölni, hogy eltávolítsuk a koszos részeket, és ha szükséges, akkor egy alapozófestéket kell felvinni a falra, hogy elősegítsük a festék sima felkenését.

A falakat sokféle szennyeződés, például por, szmog és egyéb kosz tudja elszínezni, és ha nem tisztítjuk meg a munka megkezdése előtt, akkor ezek a szennyeződések belekeverednek a festékbe, és elrontják a végeredményt.

A tisztításhoz használhatunk például nedves rongyot vagy tisztítószert, amelyek segítenek eltávolítani a szennyeződéseket. A tisztítás után a falat alaposan le kell törölni, hogy eltávolítsuk a nedvességet, és csak ezután kezdhetjük el a festést.

Az előkészítés utáni lépések

Amikor elkezdjük a festést, fontos, hogy használjunk megfelelő festéket és ecsetet. A legjobb, ha egy minőségi, légáteresztő festéket választunk, hogy elkerüljük a penészedést. A munkához használt ecsetnek is jó minőségűnek kell lennie, hogy sörtéi ne álljanak szét a festék felvitelekor, és ne hagyjon csíkokat a falon.

Amikor felvisszük a festéket a falra, fontos, hogy egységesen vigyük fel a színt, és ne hagyjunk üres területeket. Ha több réteget kell felvinni a falra, akkor mindig várjunk, amíg az előző réteg megszárad, mielőtt újat festenénk rá.

Amennyiben lehetséges, érdemes a falat a napfénytől védeni. Ha nem így teszünk, a festék kiszáradhat, és nem a kívánt végeredményt fogjuk elérni.

További jó tipp, hogy használjunk festékes szalagot a festékárkok elkerüléséhez. Érdemes alaposan rátapasztani a szalagot a falra, hogy a festék ne ázzon át rajta, és ne hagyjon csíkokat a felületen. A szalagot a falról később könnyen eltávolíthatjuk.

A festés után ne feledkezzünk meg a rendrakásról sem

Amikor elkészültünk a falfestéssel, fontos, hogy tisztítsuk meg a festékes ecsetet és a többi eszközt. A festék maradékait alaposan le kell mosni, és az ecsetet úgy kell tárolni, hogy ne száradjon ki, és ne menjen tönkre, így legközelebb is használhatjuk majd.

A falfestés elsőre nem tűnik nehéznek, de ha nem figyelünk oda a részletekre, akkor könnyen elronthatjuk a végeredményt. Ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban, akkor érdemes szakembert fogadni, hogy a munka garantáltan tökéletes legyen.