Szorul a hurok.
Schadl György, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (MBVK) korrupció miatt előzetesben ülő elnökének egyik közeli munkatársa volt főnökére vallott — írta a Blikk.
A vádirat alapján a lap arról tájékoztatott, hogy az érintett munkatárs, F. Vivien alkut kötött az ügyészséggel:
ha bizonyítékokat ad át, úgy mentesülhet a vádak alól.
A Schadl irodájában végrehajtójelöltként dolgozó F. Vivien ugyanis segített egyik ismerősének abban, hogy Schadl közbenjárásával őt nevezzék ki az egyik végrehajtói pozícióra.
Mindezért cserébe pedig a végrehajtói iroda bevételéből vissza kellett osztani az MBVK elnökének.
„Schadl György közölte F. Viviennel, hogy
a saját része felét, tehát az osztalék negyedét dr. Völner Pálnak adja tovább”
— olvasható a Központi Nyomozó Főügyészség dokumentumában.
F. Vivien azonban a saját részére is igényt tartott a pénzre, így
összesen 40 millió forinttal lett gazdagabb.
A lap arról is beszámolt, hogy bár F. Vivien nem volt tanúja pénzátadásoknak, de Schadl többször tett olyan kijelentéseket jelenlétében, hogy Völner Pál – aki korábban az Igazságügyi Minisztérium államtitkáraként tevékenykedett – a barátjuk, akinek pénzt kell adni. A nő az átadott pénzeket egy táblázatban is vezette.
A vádiratot megismerő lap szerint más is alkut kötött az ügyészséggel. Egy Pest megyei végrehajtó-helyettes egyebek mellett azt vallotta a nyomozóknak, hogy
az osztalék felvételének ügyében kizárólag a kar elnökével kellett egyeztetnie.
A végrehajtói kar elnökét tavaly novemberben kapták el, akkor előzetes letartóztatásba került korrupció és pénzmosás bűntette miatt. Schadl Györggyel és társaival szemben októberben emeltek vádat. Schadlre 10 évet, míg Völnerre 8 évet kért az ügyészség.
„Amikor Gyurit már letartóztatták, csak akkor mesélte el nekem Miklós, hogy tulajdonképpen
az osztalék teljes összegét Gyuri vitte el, és ő havi 2 millió forint fizetést kapott”
— vallotta S. Tímea, az elnök másik bizalmasa, aki megjegyezte: a bevétel nagysága miatt meglepődött ezen, mert azt gondolta, százalékos elosztásban vannak, de F. Miklós azt hangsúlyozta, hogy ez is jóval több annál, mint amennyi az ügyészi fizetése volt.
(blikk.hu)