Orbán embere bejelentette: Azért omlik össze az egészségügy, mert „magas színvonalú ellátást” kapnak a betegek

Azt mondta, a kormány 2010 óta kiemelten kezeli az egészségügyet.

A kormány 2010 óta kiemelten kezeli az egészségügy modernizációját, az egészségügyben dolgozók erkölcsi és anyagi megbecsülését — jelentette ki a Miniszterelnökség területfejlesztésért felelős parlamenti államtitkára Szegeden csütörtökön.

Latorcai Csaba, a szegedi fogorvosnapokon kifejtette: mi sem mutatja ezt jobban, mint hogy

az elmúlt évek legnagyobb arányú béremelkedése éppen az egészségügyi ágazatban, különösképpen az orvostársadalomban ment végbe.

„2010 óta országszerte felújítottak 91 kórházat, 54 rendelőintézetet, 107 mentőállomást. A nemzeti kormány kiemelt célja, hogy az egészségügyi dolgozók megkapják a megérdemelt társadalmi és anyagi elismerést, biztosítottak legyenek számukra a 21. századi orvosi eszközök és a megfelelő munkakörülmények”

— állította.

Az államtitkár kitért rá: a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) magyar költségvetési és uniós forrásokból az elmúlt időszakban igen kiváló eredményeket ért el. A kormány az intézmény infrastrukturális fejlesztésére 7,5 milliárd forintot tudott biztosítani. Példaként említette az SZTE egészségtudományi képzési tömbjének – szintén kormányzati támogatással zajló – építését, amely tavaszra befejeződhet, és jövő szeptemberben az oktatás is megkezdődhet. „Új épülete lesz az SZTE fogorvostudományi karnak is” — tette hozzá.

„A kormány célja az ország egészét érintő, nagy horderejű programok támogatása: az egynapos sebészetek, a járó- és fekvőbeteg-ellátás infrastruktúrájának fejlesztése, a kórházak, szakrendelők energetikai korszerűsítése vagy a mentőszolgálat fejlesztése. A cél, hogy az ország valamennyi településén azonos,

magas színvonalú ellátást kapjanak a páciensek”

— magyarázta Latorcai Csaba.

„A kormány kiemelten kívánja támogatni az alapellátás fejlesztését a háziorvosok szerepének erősítése, a lakóhelyhez közeli szolgáltatások bővítése és a szakellátás tehermentesítése érdekében”

— mondta.

Latorcai elismételte: bár az elhibázott brüsszeli szankciók következtében kialakult gazdasági helyzet miatt számos beruházást át kell ütemezni, a kormány nem tesz le arról, hogy – amint a helyzet engedi – megvalósítson olyan kiemelten fontos fejlesztéseket, mint a Dél-Budai Centrumkórház vagy új Szent János Kórház felépítése, illetve Miskolcon a komprehenzív kardiológiai centrum kialakítása.

(MTI)

Valódi Hírek