Az atomerőműben tagadják az értesüléseket.
A kánikula miatt emelkedett a Duna hőmérséklete, ez pedig a paksi atomerőmű energiatermelésére is hatással van. A létesítmény ugyanis a folyó vizét használja a hűtéshez
– írta meg a Portfolio.hu.
Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. négyfokozatú intézkedési tervvel rendelkezik a Duna alacsony vízállásához kapcsolódóan. A fokozatok meghatározott vízszintek elérésekor lépnek érvénybe. Jelenleg az 1. fokozat szintjét értük el, amely az előírt előkészítő műszaki intézkedések végrehajtásán kívül az erőmű működésére nincs hatással, az energiatermelést nem befolyásolja – közölte a lap érdeklődésére az atomerőmű.
A kommüniké szerint tehát minden rendben. A Portfolio azonban úgy véli, hogy a folyó felmelegedése már egyértelműen hat az energiatermelésre, ugyanis – a létesítmény önfogyasztását levonva –
több tíz megawattal
kisebb teljesítmény volt tapasztalható az atomerőmű honlapján közölt információkhoz képest. A portál az átviteli rendszer irányítójának adataira hivatkozik, amik szerint az erőmű termelése csak 1810-1830 MW körül alakult. A portál úgy véli, hogy mivel egyéb okok kizárhatók, a termelés csökkenését minden valószínűség szerint a vízhőmérséklet emelkedése, illetve az atomerőmű kondenzátorainak romló hatásfoka idézhette elő.
A lap szerint amint a Duna hőfoka átlépi a 25 Celsius-fokot, az atomerőműnél folyamatosan figyelik a hőmérsékletetét, és ha a víz hőmérséklete túllépné a határértéket, meghatározott villamosteljesítmény-csökkentést hajtanak végre.
(via hvg.hu)