A védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos szerint az ország szempontjából ez volt a lehető legjobb döntés.
Tavaly novemberben egy hosszú tárgyalássorozatot követően vált hivatalossá, hogy a Magyar Honvédség NASAMS légvédelmi rakétarendszereket vásárol a norvég Kongsberg és az amerikai Raytheon cégektől.
Az új légvédelmi rakétarendszer vásárlását pedig a norvég államtól felvett
130 milliárd forintos hitelből
finanszírozza a kormány.
Maróth Gáspár, védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos ezzel kapcsolatban a Spirit FM-nek nyilatkozva elmondta:
„Az államot nem úgy finanszírozzuk, mint a családot, hogy amikor fizetnek a hó elején, akkor a pénztárcánkba betesszük a pénzt, vagy a bankkártyánkra, és amíg rajta van pénz, addig költünk”.
Maróth szerint az államadósságot kezelő szakemberek szerint a magyar adófizetőknek sokkal kedvezőbb, ha a jó minősítésű Norvégiától jut az ország pénzügyi forráshoz, mint, ha bárhonnan máshonnan vesz fel hitelt.
A kormánybiztos szerint a kölcsön
„egy teljesen racionális döntés volt, sőt, nemhogy racionális, hanem az ország szempontjából a lehető legjobb döntés volt, amit szakemberek hoztak”.
Maróth hozzátette, mindenkit meg szeretne nyugtatni arról, hogy ebben semmiféle „politikai történet” nem volt, mert a hitel felvételét a magyar államadósságot kezelő szakemberek javasolták.
A rakétákkal kapcsolatban Maróth arról beszélt, hogy azokat az Egyesült Államokból veszik, és a lehető legmodernebb rakéták lesznek, ugyanakkor ezek még nem alkalmasak arra, hogy a Gripen vadászgépekre rögzítsék.
(444.hu nyomán)
Kapcsolódó cikkünk:
Botrány: Sokkal drágábban veszi Magyarország ugyanazokat a rakétákat az USA-tól, mint más országok