Most érkezett: Változnak az érettségi követelmények 2023-tól

Az EMMI szerint előtérbe kerül a kreativitás és a problémamegoldó készség.

„Megújulnak az érettségi általános vizsgakövetelményei 2023-tól: még nagyobb szerepe lehet a vizsgákon a tanulói kreativitásnak, problémamegoldó készségnek” – tájékoztatott az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden.

A leglényegesebb, széles körben egyeztetett változásnak azt nevezték, hogy – a 2020-ban közzétett új kerettantervek módszertani megközelítéséhez illeszkedve –

több vizsgatárgynál előtérbe kerül a kreativitást és az önálló problémamegoldást igénylő értékelési formák – például a projektmunka – alkalmazása, és az egyes vizsgatárgyak struktúrája is ennek megfelelően módosul.

Az általános vizsgakövetelmények – így a vizsgák célja, formája, időtartama, számonkérési formái – továbbra is az érettségi vizsgaszabályzatról szóló kormányrendeletben jelennek meg.

A részletes vizsgakövetelmények pedig tavasszal, további egyeztetések után tárcadokumentumként lesznek elérhetők a minisztérium, illetve az Oktatási Hivatal honlapján.

Az EMMI hangsúlyozta,

az érettségik a 2023/2024-es tanév őszi vizsgaidőszakáig az eddigi követelmények szerint zajlanak majd. a módosításnak tehát semmilyen hatása nem lesz az idei vizsgákra.

A módosított szabályokat ugyanis felmenő rendszerben vezetik be.

A rendeletmódosítás részeként a kormány az Oktatási Hivatalt jelölte ki a jelnyelvoktatói névjegyzéket vezető hatóságként, valamint módosulnak a tankönyvi eljárásokkal kapcsolatos határidők, ezáltal egyszerűsödik az eljárás – ismertették.

A koronavírus-járványra tekintettel azoknak, akiknek 2022-ben már kötelező lett volna a Pedagógus II. minősítési eljárásban való részvétel, egy évvel kitolódik a minősítés határideje – áll a tárca közleményében.

(via mti)

Valódi Hírek