Van az a határ, amit már nem léphetnek át.
Sajtótájékoztatót tartott szerdán az Európai Bizottság. Christian Wigand, az EB szóvivője ennek során elmondta, hogy „{a} Klubrádió esete súlyosbítja a magyarországi médiaszabadsággal és pluralizmussal kapcsolatos aggodalmainkat„.
A szóvivő szerint a tagállamokkal kapcsolatos tavalyi jelentésükben már kifejezte az EU a magyar sajtó jelenlegi helyzetével kapcsolatos aggályaikat. Wigand kijelentette, hogy
az uniós bizottság felvette a kapcsolatot a magyar hatóságokkal annak érdekében, hogy a rádió legálisan tovább működhessen.
A szóvivő azt is kifejezte, hogy az unió vizsgálatot kezdeményez, hogy kiderítse, összhangban volt-e az uniós joggal a magyar bíróság rádiót elhallgattató ítélete. „Az európai demokrácia egyik alapja a médiaszabadság és a pluralizmus.
Nem fogunk késlekedni, hogy megtegyünk a megfelelő lépéseket,
amennyiben ez lehetséges és szükséges lesz” — jelentette ki Christian Wigard.
Kedden megírtuk, hogy a Fővárosi Törvényszék helyben hagyta a médiatanács szeptemberi döntését, amelyben elutasították a rádió frekvenciaszerződésének meghosszabbítását. Dunja Mijatović, az Európai Tanács emberi jogi biztosa már aznap elítélte a Klubrádiót elmarasztaló bírósági döntést.
A döntéssel kapcsolatos felháborodás miatt Kovács Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkár Twitteren reagált a bírósági döntésre. „A Klubrádió súlyos szabálysértéseket követett el, nem egyszer, nem kétszer, hanem hatszor sértette meg az alapszabályokat„, és egyszer sem fellebbezett a döntés ellen Kovács szerint.
Az államtitkár elmondta, hogy sokan személyesen Orbán Viktor kezét látják az ítéletben, ennek ellenére a kormánynak nincs joga beleszólni a bírósági ítélkezésbe.
„Azt hiszem, ezt egyesek jogállamiságnak hívják…„
— jelentette ki cinikusan Kovács Zoltán.