Repedezik a fal.
Ha a patológiás Nagy Feró – Pataky Attila – Szikora Róbert hármast nem számoljuk, akkor nehéz lenne Szandiéknál nagyobb Fidesz-támogatókat találni a magyar zenészvilágban.
Most mégis Szandi férje, Bogdán Csaba akadt ki a kormány legfrissebb döntése miatt.
Mint megírtuk: csütörtökön Gulyás Gergely kancelláriaminiszter jelentette be, hogy a kormány augusztus 15. után is meghosszabbítja a zenés-táncos rendezvényekre vonatkozó tilalmi szabályokat, azaz augusztus 15. után sem lehet fesztiválokat, 500 főnél nagyobb zenei rendezvényeket tartani.
(Ugyanez a tilalom azonban nem vonatkozik például a focimeccsekre.)
Bogdán Csaba csütörtökön a közösségi oldalán fakadt ki a kettős mérce miatt.
Azt írja:
A mai bejelentés kapcsán néhány gondolat tárgyilagosan, leszögezve azt, hogy számomra is az emberek egészsége a legfontosabb!
Ha továbbra sem dolgozhatnak a zenészek, technikusok, szervezők stb., akkor miért kell júliustól újra járulékot fizetniük? Mi után, ha nincs bevételük?
Ha be van székezve egy hely és minden széken ülnek távolságtartás nélkül akár 2-3 ezren /pl. Margitszigeti Szabadtéri Színpad, Városmajori Szabadtéri Színpad, cirkuszok/ és az járványügyi szempontból nem kockázatos, akkor miért nem lehet 500 fő fölötti koncertet, rendezvényt tartani más helyszíneken úgy, hogy beszékezik a nézőteret, vagy akár kordonokkal elválasztani 100-200-as csoportokban helyezik el a nézőket?
Vajon mi az oka ennek a különbségtételnek? Az is furcsa, hogy ha állnak a nézők akkor az „zenés-táncos rendezvény”, ha ülnek szorosan egymás mellett székeken, akkor az már nem az és azt engedélyezik.
Miért nem lehet úgy kezelni a bajt, mint több más országban, hogy dokumentálni kell a tavalyi, vagy az idén elmaradt fellépések, koncertek számát szerződésekkel, számlákkal és annak arányában állapítanák meg a kompenzálás mértékét?
A Magyar Turisztikai Ügynökség a legelhivatottabb szakmai szervezet arra, hogy a magyar zenésztársadalom elkeserítő helyzetét koordinálja, menedzselje? Vajon milyen rálátásuk van nekik erre a szakmára?
Ha zárt térben működhetnek szórakozóhelyek összezsúfolt 3-400 emberrel, az mennyivel biztonságosabb, mint egy tízszer ekkora területen megtartott szabadtéri rendezvény kordonozva mondjuk 1000 nézővel?
A problémakör sokkal összetettebb annál, hogy egy igen-nem válasszal lehessen eldönteni az engedélyezést.
Részletes szabályozással igenis életben lehetne tartani ezt a szférát is. Ez sajnos most sem történt meg. Az idő pedig ellenünk dolgozik.
A mai bejelentés kapcsán néhány gondolat tárgyilagosan, leszögezve azt, hogy számomra is az emberek egészsége a…
Közzétette: Csaba Bogdán – 2020. július 30., csütörtök
.